banner851

banner614

Bir cümleyle anlattılar!

banner619

Düzce Merkez Pazaryeri'ndeki esnaflar son zamanlarda zor günler geçiriyor. Vatandaşın alım gücü iyice düşünce esnaflarda satış yapamıyor.

banner846
Ekonomi 17.07.2008, 16:02
190
Bir cümleyle anlattılar!
banner844

Ekonomide yaşanan dengesizlik ve piyasada nakit para akışının günden güne azalması vatandaşların alım gücünü günden güne düşürürken bu durumdan en çok pazarcı esnafı etkilendi.

Sebze meyve fiyatlarının günden güne düşmesine rağmen vatandaşlar hala alışveriş yapamayınca pazarcı esnafı da zor durumda kalıyor. Esnaflar yaşadıkları olumsuzlukları “ pazarcı esnafı bitik durumda “ diyerek anlatıyor.

Bazı pazarcılar ise biraz olsun satışları arttırabilmek için tezgahlarına “ Kredi Kartı Geçerlidir “ yazıları asarak yaşanan olumsuzluğu gözler önüne seriyor. Vatandaşların nakit para olmayınca kredi kartından alışveriş yaptığını söyleyen esnaflar bu sayede satışların biraz daha arttığını belirtiyor.

Vatandaşlar ise esnaflar gibi dert yanarken bazı vatandaşlar halinden memnun olduğunu ifade ediyor. Bazı vatandaşlarda yetkililerden maaşlarına biraz daha zam yapmalarını istiyor.

Yorumlar (0)
17°
kapalı