banner851

banner614

BİR GÜNDE SİLİNECEK!

Tüketiciler Derneği tarafından, kredi kartlarında ya da bazı mağaza kartlarında biriken ve yeni yıl itibariyle kullanım süresi dolacak olan puanları kullanmaları için “unutmayın” uyarısı yapıldı.

banner619
Ekonomi 16.12.2017, 12:54 18.12.2017, 09:23
3894

2018’e sayılı günler kala Tüketiciler Derneği Başkanlığından yılsonuna yaklaşılırken kredi kartlarında ya da bazı mağaza kartlarında biriken puanların para karşılıklarının kullanılmasına dair uyarı geldi.

Bankaların ya da bazı mağazaların alışverişi cazip kılmak, kartların daha çok kullanımını sağlamak amacıyla “para puan” kampanyaları ve promosyonları kapsamında vatandaşların kartlarında biriken puanlar 31 Aralık itibariyle silinecek.

Bu kapsamda TÜDER Başkanı Levent Küçük, “Banka kredi kartlarına ve bazı mağaza kartlarına, alışveriş sonrası puan yüklenmekte, bu puanlar para olarak kullanılabilmektedir. Yılsonlarında, bazı bankalar ve mağazalar, kartlara yüklenen para puanları silmekte, bazıları ise yeni yıla devretmektedir. Bu yüzden tüketicilerimiz elde promosyon şeklinde verilen bu puanlarını kontrol ederek kullanması önerisinde bulunuyoruz” ifadelerini paylaştı.

Haber: G. TEMEL 

Yorumlar (0)