banner851

banner955

BİR HAFTADA İKİNCİ ZAM KARARI…

LPG'ye yarın geceden itibaren geçerli olacak şekilde 71 kuruş zam kararı alındı. Pompa fiyatlarına yansıyacak zamla birlikte Düzce’de LPG fiyatı 5 lira 75 kuruşa çıkacak.

Ekonomi 30.09.2021, 18:20
2587
BİR HAFTADA İKİNCİ ZAM KARARI…

Araç sahiplerini üzen haber… LPG’nin litresine 71 kuruşluk zam yapılması kararı alındı. Yarın geceden itibaren geçerli olacak artış pompa fiyatına da yansıyacak.

Yakıtlara gelen zamlar normalde EŞEL Mobil sistemi nedeniyle ÖTV’den karşılandığı için pompa fiyatına yansımıyordu ancak LPG’den alınan ÖTV, son gelen zamlar nedeniyle sıfırlandığı için son zam pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Zamla birlikte LPG’nin litresi İzmir’de 5.81 TL’ye, İstanbul’da 5.91 TL’ye ve Ankara’da 5.95 TL’ye yükselmiş olacak. Düzce’de ise bu fiyat 5 lira 75 kuruşu görecek.

Dün gece de Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda benzine 29 kuruş zam yapılmış, bu zam EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığı için pompa fiyatına yansımamıştı.

Öte yandan, LPG fiyatına 24 Eylül’de de 15 kuruş zam yapılmıştı. Son bir haftada LPG’ye  yapılan zam miktarı litrede 86 kuruş oldu.

Yorumlar (35)
Tüketici 1 yıl önce
Eskiden yokluk vardı, kuyruk vardı. Hamdolsun şimdi herşey bol. 1970 lerde benzin kuyruğu vardı.
Murat 1 yıl önce
Bu kadar kişide araba olmasına şükür. Cehape döneminde (1930'lar falan) kaç kişide araba vardı!
Avni 1 yıl önce
Ulan milyonluk arabaya binip.surekli araba yenilersiniz.devlet kurus zam yapinca ziplarainiz pis solcu.ataist.fetocu chp.hdpliler.gozu ac karni toklar..ozaman binmeyin arabaya..
vatandaş 1 yıl önce
Vatandaşın içinden geçtiniz, inşAllah seçimde vatandaşta sizin içinizden geçecek. Tabi makarnaya, çorbaya kendini satanlar olmazsa.
Traveller 1 yıl önce
Lpg fiyatı 4 senede 3 katına çıktı...Sorarlarsa enflasyon %15!
işci 1 yıl önce
Ben Zaten 50 TL lik Gaz alıyorum sorun deģil!!!
Üç koprulu 1 yıl önce
Yaparsa akp yapar şüphem yok sagolsunlar
Vatandaş 1 yıl önce
Cehape suçlu, dış güçler suçlu yeğenim.Ameriganın oyunları yeğenim.Kılıcdaroğlunun yoluna gübre dökenler.Az zam geldi.Çok gelmedi deyip sokağa çıksanıza.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız