banner851

banner955

“BORÇLAR YIL SONUNA KADAR ERTELENMELİ”

Düzce’de koronavirüs salgını nedeniyle ayakta kalma mücadelesi veren binlerce esnafın belini büken kredi ve devlete olan borçlara yönelik ‘erteleme’ için çağrı üstüne çağrı geliyor. İYİ Parti’den sonra esnaf kesimi de borçların yıl sonuna kadar ertelenmesini istedi.

Ekonomi 12.09.2020, 10:00 12.09.2020, 11:31
862
“BORÇLAR YIL SONUNA KADAR ERTELENMELİ”
banner1032

Düzceli esnaflar, devletten gelecek ‘erteleme’ haberini dört gözle bekliyor. Esnafın ve sanatkarların ötelenen kredi, SGK ve Bağ-Kur gibi borçlarının ödeme zamanı gelip çatarken, İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı’ndan sonra Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu da ilgili bakanlıklara ‘Borçları erteleyin’ diye seslendi.

Pandeminin yeniden artması sebebiyle zor bir süreçten geçen esnaf ve sanatkarların ertelenen borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesini isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, esnafımızın satışlarının azalmasına, maliyetlerinin ve dolayısıyla da borçlarının artmasına neden oldu. Bu zor dönemde öncelikli talebimiz esnafın günü gelen borçların yılsonuna kadar ertelenmelidir.” dedi.

“Esnaf rahat nefes almalı”

Pandeminin en çok esnaf ve sanatkarları olumsuz etkilediğinin altını ısrarla çizen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Pandemi süreci dünyayı ve ülkemizi etkilediği gibi esnafımızı da derinden etkilemeye devam ediyor. Kapalı olduğu süreçte kazancı hiç olmayan esnafımız, kontrollü şekilde açıldıktan sonra da eski kazancına ulaşamadı. Hal böyle iken kira, faturalar, vergiler, prim ödemeleri, kredi ödemeleri arttı ve bu borçların ödenmesi imkansız bir hale dönüştü. Yeniden artış gösteren bu pandemi ortamında ertelenen borçların ödenmesi şuan için mümkün görünmüyor. Bu noktada acil yapılması gereken yıl sonuna kadar mevcut borçların yeniden ertelenmesi ve esnafın rahat nefes alması sağlanmalıdır.” diye konuştu.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (6)
Kazım Karabekir 2 yıl önce
Senelerdir bizde belimizi doğrultamadık sesimiz çıkmadı kredileri ödeyemedik icralık olduk kimse bizi haber yapmadı zamanında parayla oynarlarken yatırım yapsaydılar yada biriktirseydiler ne diyim ki hemen yandık bittik demesinler
Duzceli v. 2 yıl önce
İyi alıştınız heppinizin durumu gayet iyi
Esnaf el insaf 2 yıl önce
Parayı bulunca carcur et, 10 lira kazan 100 liralık borca gir, bi si.n gidin isler azalınca 6 ay ayakta duramiyorsan senden esnaf olmaz köyüne dön askari ücretle ise girip tavuk inekle geçimini sağla.
cenk 2 yıl önce
Hepsinin evi son model arabasi var ustelik bircok esnaf kendini yukseklerde goruyor gelen vatandastan nasil kazanirim anlayisiyla is yapiyor fiyati cakiyor ustune boyle kisilerle hayatta isim olmaz sadece spor sokaktaki kirtasiye guzel esnaf
METİN 2 yıl önce
çok yerinde bir haber Düzce belediyesinden şikayetçiyim ..Emlak beyan değeri almaya gidince borcum çıktı..Borcu ödemeden beyan vermediler.Taksit yaptırmak istedim Başkan beyin talimatı olduğunu taksit yapılamıyacağı söylendi.Belediye paranın peşinde vatandaş olarak devlete çalışıyoruz.Taksitlendirme yapmamak hangi kanuna uygundur.CİMERDEN DE ŞİKAYET EDİCEM..
Düzceli Esnaf 2 yıl önce
Gıda sektörü hariç herkesin işi bozuldu. Bu hale gelmemizin sorumlusu devlet. Kapatın dükkanları dedi kapattık. Ee şimdi? Borç üzerine borç birikti.. Valla ertelesinler veya ertelemesinler ben ne bağkurumu ne halkbank kredimi ödemicem.
21
açık