banner851

banner955

Boşanan Kadın da KEY alabilecek!

Eşinden boşanan kadınların Konut Edindirme yardımı alıp alamayacağına ilişkin tartışmalara son noktayı Devlet Bakanı Mehmet Şimşek koydu.

Ekonomi 20.09.2008, 17:01
199
Boşanan Kadın da KEY alabilecek!
banner1032

Boşanmış kadın memurların Konut Edindirme Yardımı alamayacağına ilişkin tartışmalar, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklaması ile son buldu. Şimşek, yardımdan yararlanma şartlarında değişiklik olan eşler zamanında başvuru yapmaları durumunda hak sahibi olacaklarını söyledi.

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, boşanmış kadın memurun KEY alamayacağına yönelik tartışmalara noktayı koydu.3320 sayılı Memur ve İşçiler ile Bunların Emeklilerine Konut Edindirme Yardımı Yapılmasına İlişkin Kanun’un uygulama yönetmeliğini hatırlatan Bakan Şimşek, “Yönetmeliğe göre eşlerin durumunda yardımdan yararlanma şartlarını etkileyecek bir değişiklik olduğu takdirde, eşler durumlarını en geç 15 gün içinde yazılı olarak ilgili Kurum, İşveren veya Sosyal Güvenlik kuruluşlarına bildirmek zorundadır denilmektedir. Bu bağlamda, eşlerinden ayrılmış kişiler zamanında bildirim yaparak, adlarına konut edindirme yardımı yatırılması hususunu kurumlarına bildirmiş iseler, bu kişiler hak sahibi olarak konut edindirme yardımı alma hakkı elde etmiş olacaklardır” dedi.

Yorumlar (0)
22
açık