banner851

banner614

BU GİDİŞLE KİLOYLA DEĞİL TANEYLE ALACAĞIZ…

Düzce’de tüketici fiyatları bazında ağustos ayında en yüksek fiyat artışı ve düşüşü yaşanan ürünler belli oldu. TÜİK tarafından açıklanan verilere göre zam şampiyonu yüzde 85’lik artış ile kabak olurken en çok ucuzlayan ürün yüzde 11’lik düşüşle çocuk elbisesi oldu. İşte Düzce’de bir ayda fiyatı en çok artan ve düşen ürünler…

banner619
Ekonomi 03.09.2021, 14:59 03.09.2021, 17:11
768

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, temmuzda yüzde 18,95 olan tüketici enflasyonu, ağustosta yüzde 19,25’e yükseldi. Vatandaşın cebini yakan enflasyon, son 28 ayın zirvesine çıkmış oldu.

KABAK, SALATALIK, TAZE FASULYE…

Öte yandan TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü de ağustos ayında Düzce’de fiyatı en çok artan ve düşen de ürünleri açıkladı. Buna göre Düzceliler’in cebini temmuz ayında yaz olmasına karşın en çok yaz sebzeleri yaktı.

Düzce’de ağustos ayı zam şampiyonu yüzde 85’lik artış oranıyla kabak oldu. Kabağı yüzde 73’lük artış oranıyla salatalık takip etti. Taze fasulye de yüzde 44 oranında zamlandı. Geçen ayın zam şampiyonu olan kuru soğan temmuz ayında da yüzde 21 artışla listede kendisine dördüncü sıradan yer buldu.

ÇOCUK ELBİSESİ UCUZLADI

Listede fiyatı en çok düşen ürünlerin ilk sırasında yüzde 11’lik düşüşle çocuk elbisesi yer aldı. Onu yüzde 10,3 azalışla çocuk tişörtü takip etti. Armut yüzde 9,78, etek 9,26, mutfakların olmazsa olmazı patates ise yüzde 8,9 oranında ucuzladı.

DÜZCE’DE ENFLASYON TÜRKİYE ORTALAMASINDAN YÜKSEK

Öte yandan bir önceki yılın aynı ayına göre (son 1 yıllık) ise, Düzce’nin içinde bulunduğu TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) bölgesinde fiyat artışı yüzde 19,41 oranı ile Türkiye ortalaması olan yüzde 19,25’in 0,16 puan üstünde gerçekleşti. Aylık TÜFE ise yüzde 1,11 oldu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (6)
Sertanacar 3 hafta önce
Düzcede pazara gitmiyorum marketle aynı fiyata pazar mi olur, sakarya da boluda pazarlar daha ucuz , ac gözlü pazarcı esnafı olmaz olsun
Ahmet hakan 3 hafta önce
Akp de suc tabi baska parti gelse yapmayacaklarmi yapacaklar tabikide su anda kim var basda engelleyecek olan basdaki parti muhakefetmi yapacak unutmayin beyler olumlu dunya kimse burda kalmayacak ister inanin ister inanmayin hesap gunu gelecek
Düzceli 3 hafta önce
Zamları bay Kemal yaptı hükümetin sürü yok gerçi zamlar çok değil azıcık zam değil ayar meeee
Kim yaptı zamları 3 hafta önce
Yağ, beyaz peynir , bebek bezi , tereyağı vb ürünler kimin yüzünden bu hale geldi ? Ver mehterii verrr oylar akpye
Tabi canım partiyi suçlam 3 hafta önce
Bütün olanların sorumlusu Papua Yeni Gine başkanı! Zamlar için partiyi niye suçlayalım. Altı üstü 20 senedir iktidar. 2023’te her şey ucuzlayacak ama o zamana kadar AKP’yi suçlamayın. Sıkın dişinizi biraz aaa, yaz sebzesi, meyvesi yemezseniz ölmezsiniz ya!
VATANDAŞ 3 hafta önce
BAŞKA PARTİ GELSE ZAM YAPMAYACAKMI PARTİYE BAĞLAMAYIN ARTIK HERŞEYİ