banner851

banner614

BU ZAM FIRSATÇILIKTIR!

Motorine yapılan zamma bir eleştiri de esnaftan... Doların yükselmesi gerekçesiyle motorinde 8 kuruşluk zamma gidildiğini savunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Petrol firmaları doların yükselmesini fırsat biliyor.' dedi.

banner619
Ekonomi 25.08.2013, 13:07
228
BU ZAM FIRSATÇILIKTIR!

Doların yükselmesi sebebiyle motorine yapılan 8 kuruşluk zammı fırsatçılık olarak değerlendiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Eskiden uluslararası piyasalar bahane edilerek fiyatlar yükseltiliyordu. Şimdi ise dolardaki kurun yükselmesi bahane edilerek motorine litrede 8 kuruş zam yapılması A'dan Z'ye her şeyin zamlanmasına sebep olacak' dedi.

BU ZAM TÜM KESİMLERİ ETKİLER

Motorinin litre fiyatının zammın ardından 4 lira 46 kuruşa yükseldiğinin kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Bu motorine böylelikle dördüncü zam yapılmış oldu. Daha önce mayısta 6 kuruş, haziranda 8 kuruş, temmuz ayında da 8 kuruş zam yapılmıştı. Şimdi ise yapılan 8 kuruşluk zam ile esnafımız bunun altından çıkamaz hale gelmiştir. Bu zamların ardından ulaşımda ve nakliyede yeni zamlar artık kaçınılmaz. Biz petrol ve benzin fiyatlarında indirim beklerken yeni zamların gelmesi iyi olmadı. Çünkü bu zamlar piyasaları alt üst edecek. Çiftçinin tarlada kullandığı traktörden tutunda, taksici, dolmuşçu ve kamyoncu esnafına kadar tüm kesimleri bu zam etkiler' diye konuştu.

 

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)