banner851

banner614

BU ZİYARET DÜZCE SANAYİSİNE ÇOK ŞEY KATACAK

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, geçtiğimiz cuma günü bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye gelen Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. OSB’de yaşanan problemleri Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ilettiklerini söyleyen Şahin, sanayi bölgelerindeki atıl durumda kalan ve sanayici mülkiyetinde bulunan binaların ekonomiye kazandırılması için bakanlık nezdinde çalışmalar yapılacağının müjdesini verdi.

banner619
Ekonomi 12.10.2020, 14:10
1314
BU ZİYARET DÜZCE SANAYİSİNE ÇOK ŞEY KATACAK

Geçtiğimiz cuma günü Düzce’deki sanayi faaliyetleri hakkında yerinde bilgi almak ve sorunları masaya yatırmak üzere şehre gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Düzce Valisi Cevdet Atay, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ve OSB müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Düzce Sanayi Zirvesi’nde kendisine aktarılan sıkıntıların çözümü konusunda destek sözü verdi.

Toplantının içeriği ile ilgili açıklamalarda bulunan TSO Başkanı Tuncay Şahin, Düzce sanayisinin sorunlarını Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ilettiklerini söyledi.

Şahin yaptığı açıklamada, “OSB tescili sonrası kamulaştırma süreçleri çok uzun ve sancılı geçmekte olup yatırımlarım başlama süresini olumsuz etkilemektedir. Bakanlık kredisi kullanmayan OSB’lerde kamulaştırma ve altyapı maliyetlerinin karşılanabilmesi için tahsis işlemlerinin tescil sonrası başlanmasına yönelik kanun düzenlemesinin yapılması gerekmektedir. OSB’lerde atıl durumda kalan ve sanayici mülkiyetinde bulunan binaların gerekli kanun düzenlemesi ile ekonomiye kazandırılması önem arz etmektedir. Islah OSB statüsü kaldırılan ve OSB kimliği kazanan OSB’lerde enerji dağıtım lisansı alabilmelerinin önünün açılması gerekmektedir. Kamulaştırma ve altyapı işlemlerini kredi kullanarak bütçe oluşturmak zorunda olan OSB’lere öncelik ve kolaylık sağlayacak düzenlemenin yapılması gerekmektedir. Biz de bu sorunları, Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede ile yaptığımız toplantıda, kendisine ilettik” dedi.

Haber: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
CAN 12 ay önce
iyi parti hdp chp ile nokda bizler salak deyiliz avrupada hdp liler iyi parti chp bize desdek veriyo diyolar zizlerde TÜRKIYEDE MASAL OKUYONUZ HALK YERSE
Resul İnan 12 ay önce
bişi ifade etmeyen yusyuvarlak cümleler haber mi şimdi bu