banner851

banner955

BU ZULÜMLE HELAL LOKMA YEDİKLERİNİ ZANNETMESİNLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Son dönemdeki ekonomik bunalımla birlikte artan stokçuluk iddiaları hakkında net konuşan Erdoğan, “Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız.” dedi.

Ekonomi 08.12.2021, 14:27
2476
BU ZULÜMLE HELAL LOKMA YEDİKLERİNİ ZANNETMESİNLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye döndü. Katar ziyareti sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki sıcak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

‘Fiyat yükselişinin bir sebebi de açgözlüler’

Son dönemdeki ekonomik bunalıma değinen ve fiyat yükselişinin bir nedeninin de fırsatçılar olduğunu dile getiren Erdoğan, “Tabi şu anda kimi ürünlerde görülen fiyat artışlarının bir sebebi küresel emtia fiyatlarının yükselişiyken, bir sebebi de maalesef piyasadaki açgözlü fırsatçılardır. Bu özellikle de stokçuluktan kaynaklanıyor.” dedi.

‘Ellerindeki mala el koyacağız’

Stokçulara karşı da net mesaj veren Erdoğan, “Şimdi bu bütçe müzakerelerinden sonra hemen bir yasal düzenleme yapacağız ve bu stokçuların üzerine ciddi manada gideceğiz. Bundan sonraki süreçte cezai müeyyidelerin çok daha yüksek olacağının sinyalini şimdiden veriyorum. Bunu bilsinler ve bu stokçuluğa tevessül etmesinler. Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız.” diye konuştu.

‘Niye helalinden çalışmıyorsun arkadaş?’

Erdoğan sözlerini şöyle tamamladı:

“Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır. Bunun adı ihtikardır. Buna fırsat veremeyiz. Kimse yaptığı işle vatandaşımıza zulüm edemez. Vatandaşımıza yaptıkları bu zulümle, oradan kazandıklarıyla helal lokma yediklerini zannetmesinler. Fakir fukaranın hakkını gasp ediyorlar, bunu yiyorlar, buna fırsat vermeyeceğiz. Bunu da bilmelerini istiyorum. Yeni ekonomik düzenin en önemli adımlarından bir tanesi de bu olacak. Çalışsın, kazansın. Şu anda Türkiye, imkanlarıyla buna çok büyük fırsatlar veren bir ülke. Niye helalinden çalışmıyorsun arkadaş? Niye haram yollara başvuruyorsun? Stokçuluğu bırakacaksın bir defa. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz.”

Yorumlar (15)
bahçeşehir sakini 13 ay önce
hele kalıcı konutlar pazarındaki köylü esnafı her hafta ürünlerine zam yapıyor, helalinden mi kazandığını sanıyorsun arkadaş, ben hakkımı helal etmiyorum köylü pazarcısına haram zıkkım olsun, her hafta süte, yumurtaya kafasına göre zam yapıyor, dolar altın yükseldikçe bu asalaklar da zam yapıyor
Erdıvam hami 13 ay önce
Benzine mazota yaptığın zamlar ne olacak bakkallar marketlermi yaptı zammı
Hlj 13 ay önce
Allah bizim belamizi senin hala başta olmakla veriyor zaten..Ne zaman araplarla Turkleri karsilastirdin ulke 4.dunya ulkesi olma yolunda hizla gerilemeye devam ediyor.Al arabini darabini lütfen git..lütfen git..ulkeyi batirdin iyice..Ne deger verdin bu araplara.z.Tatli git..
Neden 13 ay önce
Peki neden bu hale geldik
T.C 13 ay önce
O zaman tum market ve sirketler kapatilmasi lazim
Halk 13 ay önce
Bu arap seviciliginden ulkemizi batirdin.Umarim en kisa zamanda gidersin.Araplarinida al git.sevilmiyosun..
Sadettin Saran 13 ay önce
Artık kimse dinlemiyor.
Hadi gari.
Halk 13 ay önce
Hal... Marketinde pirinç aldım 29 su sonra 42.5 olmus marketteki ürüne zam geldi 12. TL vay be
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız