banner851

banner614

BUNU YAPANA ÇİFTE CEZA!

banner619

Tapu harcının eksik ödenmesi durumunda hem alıcı hem satıcı cezalı duruma düşecek.

banner846
Ekonomi 31.05.2017, 10:53 31.05.2017, 14:58
7775
banner844

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, tapu harcının eksik yatırılması durumunda Maliye Bakanlığı’nın, hem eksik bedelin faizini hem de vergi cezasını aldığını aktardı. Tapu harcının eksik ödenmesi durumunda hem alıcının hem satıcının cezalı duruma düştüğüne işaret eden Şahin, harcı az ödeyenlerin de “vergi kaçakçısı” muamelesi gördüğünü bildirdi.

Şahin “Ev alayım derken vergi kaçakçısı olmayın” dedi.

‘Belediyeler güncellemeli’
Gazete Habertürk'ün haberine göre Şahin, tapu dairelerinin, alım satımlarda belediyelerden rayiç bedel getirilmesini istediklerini, fakat belediyelerin güncelleme yapmadıkları için 40 yıl önceki rayiç bedeli söylediklerini aktardı.

Şahin, vatandaşın böyle durumlarda tapu memuruna evin gerçek bedelini söylemesi gerektiğini vurguladı. Mahmut Şahin, vergi cezalarının yeniden yapılandırıldığını, ödenmesi gereken vergide ise yüzde 50 indirim yapıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (9)
987 4 yıl önce
DEVLET HER TARAFTAN VERGİ ALDIGI YETMİYORMUŞ GİBİ TAPU HARCINI AZ ÖDEDİ DİYE CEZA YAZÇAKMIŞ Bİ GİDİN İŞİNİZE YA YAZIKTIR GÜNAHTIR BU HALDA DAHA GITLAGINA YAPIŞIP NERDEYSE PARA PARA DİRETÇİKSİNİZ
OBJEKTİF 4 yıl önce
VATANDAŞINA DEVLETİ DERSEKİ İLK EV ALANLARA HARÇ BENDEN
2.-3. EV ALACAKLAR ÖDESE OLMAZ MI.
HERKES RAYİCİ NEYSE ORDAN ÖDER KAYIP KAÇAK ÖNLENİR.
binde4 değil 4 yıl önce
binde 4 değil %4, binde 40.
yazik 4 yıl önce
yazıklar olsun ya yükseltmesini bilen indirmesinide bilir
VATANDAŞMI KURUMMU SUÇLU 4 yıl önce
BU HARCI ÖDEYENİN ELİNDE Mİ NE KADAR ÖDEYECEĞİ DE EKSİK ÖDERSE CEZA YESİN, HARÇLARI ALAN KURUM BORCUNUZ ŞU KADAR DER VATANDAŞDA ÖDER, YANİ NEDEN ALAN SATAN CEZA ÖDESİN, KURUM İŞİNİ İYİ YAPMIYORSA VATANDAŞIN SUÇU NE
ağlamayın 4 yıl önce
bırakın ağlamayı sızlamayı. darbeye tanka topa dayandın. buna mı dayanamıyon. reise % 75 oy verirken iyiydi dimeee. bence vergiler daha ağır olmalı. vatandaş bitsin ki bunlar da gitsin..
Isa 4 yıl önce
Binde 4 yapacağına binde 1 yap herkes değerinde göstersin
ÖLELİM DE KURTULALIM 4 yıl önce
GARİBAN EV SAHİBİ OLMAK İSTİYOR YARDIM EDELİM DEMEK YERİNE . GEÇMİŞSİNİZ BİRDE CEZADAN BAHSEDİYORSUNUZ. BIKTIK VE YILDIK ARTIK. ÖLSEK TE KURTULSAK. KÖPEK MUAMELESİ GÖRÜYORUZ RESMEN. BİRKEREDE YANIMIZDA OLUN BE YAZIKLAR OLSUN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın