banner851

banner955

“BÜTÜN ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ”

Düzce’de asgari ücretle geçinmeye çalışan binlerce işçi, bir süredir gündemde olan temmuz ayı zammı için müjde bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bütün çalışanların yüzünü güldürecek düzenlemeye son şeklini verdiklerini açıkladı.

Ekonomi 14.06.2022, 12:32
6511
“BÜTÜN ÇALIŞANLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ”
banner986

A’dan Z’ye her alanda gelen zamlarla ay sonunu zor getiren asgari ücretle çalışan milyonların dört gözle beklediği haber en yetkili ağızdan geldi.

Bilindiği gibi memur ve emeklilerin haziran ayında açıklanacak enflasyonla birlikte 6 aylık fark ve zamları belirlenecek. Diğer çalışanlara yönelik de düzenleme yapıldığı müjdesi çalışanları sevindirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu'nun 35. Yıl Programı'nda konuşmada, "Enflasyona karşı çalışanları korumak bizim vazifemiz. Biz emeği, çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzde temmuz dönemi var. Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek, 'enflasyona karşı devletim benim yanımda' dedirtecek bir düzenlemeyi, Türkiye gerçekleştirecek durumdadır." dedi.

Erdoğan: Yeni düzenlemelerle milletimizin her kesimini daha da rahatlatacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, ücretlilerin gelirlerindeki azalışı telafi edecek çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Erdoğan, şunları kaydetmişti: "Temmuz ayında enflasyon farklarıyla ocak ayında ücretlerdeki yeni düzenlemelerle milletimizin her kesimini daha da rahatlatacağız. Enflasyonun geçtiğimiz aralık ve ocak gerçekleşmeleriyle sırtımıza bindirdiği kamburdan kurtulacağımız 2023 şubat, mart aylarından itibaren artık bu sorunları da önemli ölçüde geride bırakmış olacağız. Esasen Rusya-Ukrayna savaşının özellikle enerji fiyatlarında ortaya çıkardığı ağır fatura olmasaydı programımızın meyvelerini içinde bulunduğumuz aydan itibaren toplamayı planlıyorduk. Mücbir sebepler bu tarihin yılbaşı sonrasına kaymasına sebebiyet vermiştir. Ama hedeflerimizden de programımızdan da çalışmalarımızdan da kararlılığımızdan da en küçük bir geri adım atmak yoktur, olmayacaktır. Herkesin hesabını, kitabını, planını, başka birtakım beklentilere değil, buna göre yaparak hareket etmesini özellikle tavsiye ediyorum. Türkiye'nin siyasi ve ekonomik olarak tökezlemesini bekleyenlerin heveslerini inşallah bu defa da kursaklarında bırakacağız."

Yorumlar (2)
Şampiyon 3 hafta önce
Kimin yüzü gülecek yandaş öncüüüüü
vatandaş 3 hafta önce
ısrarla asgari ücret soruldu bakana o da ısrarla açıklamamı yaptım ekleyecek başka bir şey yok dedi. asgari ücretli için acaba vermesek mi tepkisini ölçüyorlar. arada aralık ayını göstererek nabız yokluyorlar. tüik dışında her şey %300. 2023 de seçim olmasa sanırım iyileştirmeden hiç bahsedilmeyecekti
24
açık