banner851

banner614

ÇAKIR' A ŞOK ÖNERGE!

Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu ayki meclis toplantısında eski defterler yeniden açıldı. Müfettiş raporlarında Oda Başkanı Fahri Çakır'ın TSO’yu zarara uğrattığının tespit edildiğini belirten meclis üyeleri, odayı temsil etmemesi için önerge sundu. 3 itiraza karşın kabul edilen önerge ile Çakır zimmete para geçirme gibi usulsüzlüklerden üst kurul olan TOBB'a bildirilecek. Soğuk rüzgarları esmesine neden olan önergeye ilişkin ise TSO Başkanı Çakır’dan tek karşılık, “mahkemede görüşürüz” oldu.

banner619
Ekonomi 28.04.2016, 20:44 29.04.2016, 14:15
2976
ÇAKIR' A ŞOK ÖNERGE!

Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu ayki meclis toplantısında meclis üyeleri, Ticaret Odası Başkanı Fahri Çakır’ı odayı maddi ve manevi zarara uğrattığı gerekçesiyle Düzce Ticaret ve Sanayi Odasını temsil etmemesi adına bir üst kurul olan TOBB’a bildirilmesi için önerge sundu.

Odayı zarara uğrattı

Önergede odanın yönetim kurulu başkanı Fahri Çakır’ın odayı temsil ettiği Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nda desteğe uygun olmadığı halde yönetim kurulunu yanlış yönlendirdiği ve birinci derece yakınının firmasına  makine alımı yapılmasından usulsüz olarak bir miktar para aktararak temsil ettiği kurumu maddi zarara uğrattığının tespit edildiği bildirildi.

Zimmete para geçirdi

Yine oda meclisini itirazı sonucu müfettiş incelemesi yapılan oda hesaplarında Çakır’ın kendi sorumluluğunda olan başkan danışmanı Alphan Namlı’nın zimmetine haksız olarak para geçirdiklerinin tespit edildiği açıklandı.

Ademi itimat oylaması

Bu ve benzer gerekçelerle Oda başkanı Fahri Çakır'ın  hem maddi hem manevi yönden odayı temsil etmemesi için Ademi itimat oylaması yapılarak  üst kurul olan TOBB’a bildirilmesi istendi. Oylamaya sunulan önerge 13’e 3 oyla kabul edildi.

Çakır: mahkemede görüşürüz!

Önerge ile ilgili Meclis Başkanı Ertan Taşlı’nın söz hakkı sunduğu TSO Başkanı Fahri Çakır ise kısa ve net konuşarak “ mahkemede görüşüz” karşılığını verdi.

Haber,S.KAŞKIR

banner844
Yorumlar (7)
Düzceli 5 yıl önce
Belediyeyi zarara uğratanlar var,neden meclis üyeleri harekete geçmiyor ,olura olmaza parmak kaldırıp oyluyor.
Adnan 5 yıl önce
çakır istifa edene kadar uğraşırlar.
üye 5 yıl önce
ne yani bunları görmemezlikten mi gelelim.
Bu ne yahu!! 5 yıl önce
Bu ne arkadaş !çalan çalana,satan satana,memleket her yönüyle talan ediliyor,dükkanı kapatıp binayı (memleketi mezatçıyamı teslim edeceksiniz. iktidar ve yandaşları sizler için özel kefenlermi icat edildi,cepli veya para kasalı!!
8181 5 yıl önce
GÖTÜRRR
esnaf 5 yıl önce
ben bu iddiaları daha öncede duydum ama Muhataplarının yalanladığını hiç duymadım Varmı yokmu bu yandaşa destek?
A.Rıza ÖZÇELİK: 5 yıl önce
Yahudi iflas edince eski defterleri karıştırırmış. Düzce nin ekonomisi zaten bitmiş para ve kredi kartı ile ticaret yok denecek kadar az Ticaret erbaplarını kollasın ve önünü açsın diye kurulan bir odanın uğraştığı şeylere bak. ZAMANINDA NEDEN BAŞA GETİRDİN VE YETKİ VERDİN O ZAMAN DEMEZLER Mİ.