banner851

banner955

CAMİKEBİR KONUTLARI SATILDI!

Düzce'nin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Camikebir'deki konutlar için 'Yüzde 10' indirimle yeniden ihale açan Düzce Belediyesi tüm daireleri elden çıkarttı ancak yine 'kasasına para' sokamadı. En düşük 341 bin TL, en yüksek ise 355 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarılan 31 daire ihaleye katılan alacaklı firmalara borç karşılığında satıldı.

Ekonomi 27.02.2018, 17:01 01.03.2018, 10:34
14481

Yapımının üzerinden 2 yıl gibi uzun bir süre geçmesine karşılık Düzce Belediyesi'nin tek daire satamadığı Camikebir konutları için bugün bir kez daha Encümen Toplantı Salonu'nda ihale düzenlendi.

'Uçuk' olarak değerlendirilen fiyatları yüzünden bir çok kez ihaleye çıkan ancak talipli çıkmayan konutlar için bu kez belediye meclisince alınan 'Yüzde 10' indirim kararı doğrultusunda fiyatlandırma yapıldı. Buna göre; 142 m2 alana sahip dairelerin fiyatları zemin katlar için 341 bin 362 TL, 2 ve 3. katlar için ise yaklaşık 355 bin 500 TL'ye indi. Revize edilen fiyatlar doğrultusunda encümen huzurunda açık teklif usulü arttırmayla satışa çıkartılan 31 daire için düzenlenen ihaleye vatandaş değil belediyeden alacağı bulunan firmalar ilgi gösterdi. Hal böyle olunca 31 daire alacaklılara borca karşılık satıldı.

Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında belediye ve TOKİ işbirliği ile Camikebir Mahallesi'nde yapılan dairelerden kendisine ait olan 47 tanesine 2 yıldır tek bir alıcı bulamayan belediye, 16 daireyi borcuna karşılık olarak ilgili kurumlara vermişti. Geriye kalan 31 daireyi de 'satış'la elden çıkararak kasasına önemli bir para girişi sağlamayı umut eden belediye, yine hüsrana uğramış oldu. 

Ancak 31 daireyi belediyeden alacağı olan firmalara satarak borç yükünü hafifletti.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (69)
Atilla Güçlü 5 yıl önce
362.000 TL tam orta direğe göre 2.000 TL aylık geliri olan orta direk vatandaşımız tam 15 yıl 1 ay hiç yemeden, içmeden bütün parayı kenara koyarak bu daireyi alabilir. Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.
muharrem 5 yıl önce
konutlar mahallede oturanlar için kentsel dönüşüm olarak yapıldı,Rantsal bölüşüm oldu.
Vatandaş 5 yıl önce
Belediyeyi bu hale sokan becetiksizi bulup geçmişiyle bu gūnū araştirdigimizda her şey ortaya çikarmi.çikar.o halde yetkililer neyi bekliyorlar acaba.ūvezbelinde inşa edilen belediye lojmanlari satilsin borçlara katki saglansin.keleeeeş yatacak yerin yok senin
Düzceli 5 yıl önce
Zaten belediyeden alacaklı olan firma alacaktı daireleri neden % 10 indirim yaptınız.bu indirimi kim yaptı, neden yaptı araştırılsın da kimin cebine neler girmiş görelim
bilici 5 yıl önce
Canım yere yazık ettiniz, oraya Afyon da buluna afium gibi sokakları olan 3.er katlı üzeri açık alışveriş merkezi haline getirip magazaları satabilirdiniz..Eskiden düzce alışveriş konusunda cazibe merkeziydi, şimdi ise düzceli düzceden kaçıyor.Rasim bedir bulvarını hiç ettiniz , camikebiri hiç ettiniz sıra eski sanayide hadi bakalım.
BEN 5 yıl önce
ATTIĞINIZ BAŞLIĞA BAK YAPTINIZ HABERİN DETAYINA BAK.SORUYORUM KİM ALDI DAİRELERİ .HADİ CEVAP VER.KİM ALDI .YAZSANA ALAN FİRMAYI BİLELİM YAPTINIZ HABERDEN Bİ HABERSİNİZ
Selim 5 yıl önce
Cok azalmis borcu...141milyondan 130 milyona dusmus..
mustafa37 5 yıl önce
En azından daireleri yüksek fiyata satmışlar. Haberdeki son cümle aslında konunun özünü anlatıyor. Daireler satılarak gelir kasaya girmemişmiş. Ne fark eder borcunu ödemiş oluyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık