banner851

banner614

ÇARŞIDA BAYRAM TELAŞI

banner619

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte çarşı pazarda alışveriş telaşı başladı. Vatandaşlar fiyatların pahallı olmasından yakınırken, satış yapan esnaf da satışların durgun olduğunu söylediler.

banner846
Ekonomi 23.09.2015, 17:44
2509
ÇARŞIDA BAYRAM TELAŞI
banner844
Düzce'de çarşı ve iş merkezleri, Kurban kesmeyen ve kurbanlıktan para artırmayı başaranlar ile bayramlık giysi, şeker, çikolata ve bıçak almak isteyenlerin alışveriş telaşı varsı.
İlçelerden, beldeler ve köylerden Düzce merkeze akın eden vatandaşların oluşturduğu yoğunlukta hem kaldırımlar da hem de trafikte ilerlemek hiç de kolay olmadı.
Eski Bolu Caddesi'nden itibaren başlayan araç ve insan yoğunluğu İstanbul Caddesi'nde artık içinden çıkılmaz bir hal aldı. Özellikle akşam saatlerine doğru tüm sokaklar ve caddeler de adım atılacak yer kalmadı. Merkez Büyük Cami Hafız Hasan Sokak, araç trafiğine kapatıldı ve esnaflar işyerlerinin önündeki kaldırımları tezgâhlarla doldurdu.
Yolun araç trafiğine kapanmasından hem esnaflar hem de alışveriş yapmak için gelen vatandaşlar memnundu. Diğer yandan Spor Sokak ve Gaziantep Caddesi, her zaman olduğu gibi yine en çok yoğunluğun yaşandığı yerlerdi. Şehir merkezinde sokaklar, caddeler, kaldırımlar hemen her yerde bayramlık satan işyerlerinin olmasının yanı sıra her köşe başında şeker, çikolata veya tatlı satanlar dikkat çekti.
Esnafların bazıları son bir haftadır artan alışverişlerin bayram arifesinde beklenen seviyelere geldiğini ve memnun olduğunu savunurken, bazıları da yoğunluğun kuru kalabalıktan kaynaklandığını söyledi.
Yorumlar (5)
mukaddes 6 yıl önce
Gerçekten bu sene cok pahali
Duzceseksenbir 6 yıl önce
Trafik ekipleri nerde Allah askina?Düzce sokakları.caddeler Teksas gibi!Ne kural var ne ehliyetli,sarhoşlar da cabasi! Her yer malum beyaz otolarla dolu koltukta 16-17 yasında ne yaptığını bilmeyenler!
Yaşar 6 yıl önce
Napalım guzel telaş durumu iyi olanlar veya evinde 1 2 kişi calısanlar alısverış yapabılıyor ne dıyelım ALLAH''ım herkese daha cok versin. TÜM HERKESİN BAYRAMI MUBAREK OLSUN.
Dzc 6 yıl önce
30 yildir her bayram fiyatlar pahali. Ne ye gore fiyatlar kime gore 1 tl corap var 20 tl corap var
Yaşar 6 yıl önce
Napalım guzel telaş durumu iyi olanlar veya evinde 1 2 kişi calısanlar alısverış yapabılıyor ne dıyelım ALLAH''ım herkese daha cok versin. TÜM HERKESİN BAYRAMI MUBAREK OLSUN.
26°
açık