banner851

banner614

ÇITAMIZ YÜKSEK, HEDEFİMİZ BÜYÜK

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye'nin Otomobili Projesi" ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin otomobilinin fazlası olacak, eksiği olmayacak. Çıtamız yüksek, hedefimiz büyük." dedi. Bu önemli proje için "Türk sanayisinin eşik atlamasıdır." yorumunda bulundu.

banner846
Ekonomi 03.11.2017, 14:53 03.11.2017, 17:19
1053
banner844
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün katılımlarıyla gerçekleştirilen, "Türkiye'nin Otomobili Projesi, Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni" ile 60 yıllık yerli otomobil hayalini gerçeğe dönüştürecek firmalar kamuoyuna açıklandı.

Bakan Özlü, törendeki konuşmasında yerli marka otomobilin sanayiye yansıması konusunda önemli noktalara temas etti. Yerli marka otomobil projesinin, otomobil markası oluşturmanın çok ötesinde bir anlam ve önem taşıdığını vurgulayan Özlü, "Bu proje, Türk sanayisinin eşik atlamasıdır." dedi.

"Yine bir ilki gerçekleştirdik"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ve himayesinde; Cumhuriyet tarihinin birçok ilkini gerçekleştirdiklerine işaret eden Bakan Özlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yine bir ilki gerçekleştirerek Türkiye'nin ilk yerli otomobili için yola çıktıklarını söyledi.

"Çıtamız yüksek, hedefimiz büyük"
Bakan Özlü şöyle devam etti: "Yerli marka otomobilimiz; otomotiv sanayindeki bütün yeniliklere, dijitalleşmeye, dönüşüme, yazılımlara, taleplere ve trendlere cevap verir nitelikte olacak. Türkiye'nin otomobilinin fazlası olacak, eksiği olmayacak. Çıtamız yüksek, hedefimiz büyük. Sadece iç pazarda değil, dış pazarlarda da göz dolduran, farkındalık oluşturan bir marka ve küresel bir başarı hedefliyoruz. Türkiye'nin yerli marka otomobili için küresel ölçekte inceleme yaparak, etütler, raporlar ve analizler hazırladık. Türk otomotiv sanayisinin çok güçlü altyapısı, ana ve yan sanayisi, tasarım-üretim mühendisleri, tecrübesi ve kararlı bir siyasi iradesi olduğunu gördük."

"Aynı hedefe kilitlenmiş bir girişimci grubuyla yola çıktık"
Özel sektörün, bu konuda ciddi bir motivasyona ihtiyacı olduğunun altını çizen Bakan Faruk Özlü, güven veren, güçlü, uyumlu, aynı hedefe kilitlenmiş bir girişimci grubuyla yola çıktıklarını kaydetti.

"Bu heyecanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum"
Özlü, ayrıca vatansever ve işinde uzman tasarımcı, mühendis ve teknisyenlerin sürece katkıda bulunmak için büyük heyecan duyduğunu ifade ederek, "İstanbul Teknik Üniversitesi'nde otomotiv doktorası yapmış bir mühendis olarak, bu heyecanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum." şeklinde konuştu.

Haber:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (9)
düzceli 4 yıl önce
proje güzelmiş düzceye kurulursa daha güzel ama bu gidişle arabaya binemez hale geleceğiz benzin olmuş 5,50
Düzceli 4 yıl önce
Düzceye hendek ten işçi getirip çslıştıranlar var.hele yazın herkes fındıkta.yüksek maaş verilmezse düzceli biraz zor çalışır.
Serkan 4 yıl önce
Mazot olmuş 4.98 bide onun haberini yapsaniz. Farkında mısınız fiyatlardaki artış durdurulamiyoor
düzceli 4 yıl önce
Sayın Bakanımızla bir Düzceli olarak gurur ve onur duyuyoruz.. Cumhurbaşkanımızın destekleriyle milletimize nice yararlı projere inşAllah
Murat k 4 yıl önce
Düzce ye otomobil fabrikası kurulursa o fabrika batar.Kimse iş beğenmiyor işe zamanında gelen Yok herkesin elinde telefon var iş yürümüyor maaş beğenmiyorlar disiplin yok işi seven özen gösteren yok saatim dolsun da bir an önce çıkayım gideyim diyorlar böyle birşey olamaz
KÖLE mi arıyorsun 4 yıl önce
köle gibi çalıştırır da 3 kuruş verirseniz daha çok işçi ararsınız! bu ülkede AÇLIK SINIRININ altında çalışılıyor. böyle olunca da "senin iş yerinde ezileceğime rahat bir işte asgari ücrete çalışırım daha iyi" diyor. 2 si de asgari ücret
arabacıadam 4 yıl önce
O değilde 40 milyon verilen saab 9-3 platformuna ne oldu? vazgeçilince bizim 40 milyon buhar oldu galiba
Can . D 4 yıl önce
SAYIN CUMHUR BASKANIMIZ YERLI OTOMOBIL FABRIKASINI GÜZEL DÜZCEMIZE YAPARDA DÜZCELI HALKIMIZIN HAYIRINI ALIR SAYIN BAKAN INSALLAH BU YAZDIKLARIMI ILETIRSIN CUMHUR BASKANIMIZA DÜZCEDE ISIZLIK SIFIR OLUR OZAMAN
Castro 4 yıl önce
Yerli araba fabrikası düzceye kurulsun sayın bakanım ve millet vekillerim yıllardır düzce ötelendi bir gayret edin bu konu hakkında lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın