banner851

banner955

DEV YATIRIMDA SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Kimya sanayi şirketleri arasında önde gelen firmalardan olan ve geçtiğimiz yılın sonunda Düzce’ye yatırım yapmak için düğmeye basan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR) kentte yapacağı yatırımın bedeli belli oldu.

Ekonomi 21.04.2022, 12:52
4963
DEV YATIRIMDA SÜREÇ DEVAM EDİYOR

3’ü faal 5 organize sanayi bölgesiyle, yüzünü sanayiye dönen bir büyüme anlayışının hedeflendiği Düzce’de, artık yeterli gelmediği gerekçesiyle Beyköy’de bulunan 1. OSB için genişletilmesi için başlatılan süreç devam ederken kente yatırımcı çekme çabaları da tam gaz sürüyor.

Yıllık 50 bin ton üretim hedefi

Kimya sanayi şirketleri arasında önde gelen firmalardan olan Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KİMPUR), Gebze’den sonra ikinci üretim tesisini Düzce’de kurmak için geçtiğimiz yılsonunda düğmeye basmıştı. Türkiye’nin en büyük 314. sanayi kuruluşu olan firma, geri dönüşüm odaklı bir yatırım planladığı Düzce’de yıllık 50 bin ton üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflerken yatırım tutarı da belli oldu.

Düzce’ye 220 milyon liralık yatırım

KİMPUR Üst Yöneticisi (CEO) Cavidan Karaca, şirketin halka arz süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bizim Düzce'deki yatırımımız toplam 15 milyon dolar (yaklaşık 220 milyon lira). Fabrika, makine parkı ve bir de güneş enerji paneli yapıyoruz.” dedi. Öte yandan yatırımın 2023 yılına kadar tamamlanarak faaliyete geçeceği açıklanmıştı.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (8)
mt 8 ay önce
harika haber.... kanser hastanesi , morg ve yeni mezarlık da istiyoruz..
Malesef... 8 ay önce
Her şey iyi güzel gelişmekte güzel de... ama şu pisliğe şu görüntüye bir bakın yaşanılmaz artık bu şehirde zehir soluyoruz gerçekten:/
VATANDAŞ 8 ay önce
DÜZCENİN HAVASI ZATEN ÇOK KALİTELİ BİR DE KİMYASAL İLE ÇALIŞAN ÜRETİM TESİSİ KURUN. SÜPERSİNİZ GERÇEKTEN SÜPERSİNİZ.
Durmak yok yola devam 8 ay önce
Süper beeee! Harika bir icraat, hava kirliliği tavan ve gelecek firma kimya firması. Durmak yok yola devam. İnsanları öldürmeye, Düzce’yi öldürmeye devam.
can 8 ay önce
DÜZCEDE BIRTANE BÜYÜK SOLAR PANEL FABRIKASI BÜYÜK TIRAKTÖR BABRIKASI ELETIRIKLI BIRTANEDE ELETIRIKLI HALK MÜNÜBÜSÜ FABRIKASI OLMASI LAZIM BENZIN DERDINDEN KURTUL
Düzce'li.. 8 ay önce
Düzce organize bir in büyütülmesi demek, ihaneti vatanla eş değerdir.. Kamusal ihtiyaç, yol, okul, hastane vs için değil, vatandaşın tarlasını metozorori alıp sanayiciye vermek zulumdür..
kimya 8 ay önce
Düzceyi kirletecek bir fabrika daha. Bütün kimyasal atıkları Düzcede kalacak.
doğru değil 8 ay önce
düzce havası 1970lerde de kirliydi.hatta gazetelere haber oldu.düzce çukurda bir kent.dağlarla çevrili.hava sirkülasyonu yok.kirli olması normal.fabrika ve etkisi çok az.tabiii fabrika düzceye asla gelmemeli.çok olursa düzce biter.kimse fabrika isteriz diye höykürmesin.
Yeni Sayımız