banner851

banner955

‘DOĞAL GAZI MALİYETİNİN 4’TE 1’İNE, ELEKTRİĞİ YARISINA VERİYORUZ’

Milyonların gözü asgari ücrete 2022 yılında yapılacak zamma çevrilmişken devletin zirvesinden heyecanlandıran açıklama geldi. Erdoğan, “Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. İnşallah asgari ücreti de, benzer bir anlayışla tespit ederek, dar gelirlilerin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz.” dedi.

Ekonomi 17.11.2021, 15:08 17.11.2021, 15:11
2455
‘DOĞAL GAZI MALİYETİNİN 4’TE 1’İNE, ELEKTRİĞİ YARISINA VERİYORUZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada son dönemde gelen zamlar ve asgari ücret için merakla beklenen zamma da değindi.

Ekonomideki son durumu değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet 2022’yi ve 2023’ü, herhangi bir kırılmaya meydan vermeden, hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyerek geride bırakabilirsek, önümüzde hakikaten çok parlak bir gelecek bizi bekliyor” dedi. Erdoğan, salgın döneminde hem ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer aldıklarını hem de üretimin ve istihdamın en az zararla süreci geçirmesini sağlayacak tedbirleri aldıklarını kaydetti.

Doğal gazı maliyetinin dörtte birine, elektriği yarısına hanelere ulaştırıyoruz

Akaryakıt, doğal gaz ve elektrik fiyatlarını kontrol altında tuttuklarını kaydeden Erdoğan, “Aynı şekilde, küresel düzeydeki fahiş artışlar sebebiyle birim maliyetleri döviz bazında üç dört kat artan doğal gaz, akaryakıt, elektrik gibi ürünlerin fiyatlarını kontrol altında tutuyoruz. Doğal gazı maliyetinin dörtte birine, elektriği maliyetinin yarısına hanelere ulaştırıyoruz. Herkes gibi bizim de dövizle aldığımız petrolden üretilen akaryakıtı, Avrupa’nın en ucuz fiyatlarıyla vatandaşlarımıza sunuyoruz.” diye konuştu.

Dar gelirlilerin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz

Her 10 çalışandan 4’ünün kazancı olan asgari ücrete ayrı bir parantez açan Erdoğan, “Kamu işçilerine ve memurlarına verdiğimiz yüksek oranlı zamlarla, çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. İnşallah asgari ücreti de, benzer bir anlayışla tespit ederek, dar gelirlilerin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz.” diyerek belirlenecek olan asgari ücretin dar gelirlinin yükünü hafifleteceğini söyledi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
Düzcelii 1 yıl önce
Ağam bizimle eyleniyir
KÜRŞAT YILMAZ 1 yıl önce
Maliyetleri neden bu kadar yüksek diye sorsak?
can 1 yıl önce
her yıl 500 tl zam ile hafifletip enflasyon yükselince 2000 ile omuzumuza yükleyen cumhurbaşkanımız mı bunu diyor . Aynen avrupa bizi kıskanıyor :D
YAVUZ0881 1 yıl önce
Yalandan doymadın ilk seçimde hesabını vereceksin akp genel başkanı sen suriye afganistan hangisinde istiyorsan orada seçimlere gir orayı yönet burası ne suriye nede afganistan burası TC atatürkün kurduğu özgür medeni bir devlet bunu bilmiyorsan duy
Yeni Sayımız