banner851

banner614

DOLANDIRICILARA DİKKAT!

banner619

Koronavirüs Salgını nedeniyle paraya ihtiyacı olan vatandaşlar bankaların yolunu tutmaya devam ediyor. Kamu bankalarında, destek kredisi ödemeleri başladı. İnternet üzerinden yapılan başvurularda ise, dolandırıcılara karşı vatandaşların dikkatli olması isteniyor.

banner846
Ekonomi 11.04.2020, 15:54 13.04.2020, 11:44
3077
DOLANDIRICILARA DİKKAT!
banner844

Tüm dünyada etkili olan ve hızla yayılmaya devam eden Yeni Tip (Covid – 19) salgını, Türkiye’nin ekonomisine de büyük darbe vurmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu krizin önüne geçmek için salgın nedeniyle işyerlerini zorunlu olarak kapatan ve işsiz kalan vatandaşlar için Ekonomik İstikrar Paketi açıklamıştı. Paket kapsamında zorunlu olarak iş yerlerini kapatan küçük ölçekli esnaflar desteklenirken, nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşların da sicillerine bakılmaksızın kamu bankalarından kredi imkânı sağlanacaktı.

Bu nedenle Düzce’de nakit paraya ihtiyacı olan yüzlerce esnaf bankaların yolunu tuttu. Kredi için Düzce’de bankalarda talep yoğunluğu yaşanırken, kamu bankaları da destek kredisi ödemelerine başladı.

DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI…

Yetkililer, internet ortamından kredi başvurusu yapan vatandaşların dolandırıcılara karşı dikkatli olmasını istedi. Koronavirüs Salgınını fırsat bilen dolandırıcıların, internet üzerinde bankaların sahte web sitelerini kurarak, vatandaşların kişisel bilgilerini kopyalıyor.

Yorumlar (11)
Vatandaş 1 yıl önce
Vatandaş için açıklanan pakette başvurulan "Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi" için kimseye başvurduğu tutar verilmiyor. 10.000TL olarak onaylanan tutarlar 3.000TL olarak yatırılıyor.
Duzceli 1 yıl önce
Başvurdum 1 hafta icinde hesabima geldi kredim.
Duzce 1 yıl önce
Yok bankalar vermemek için kırk takla atıyor kredi filan verdikleri yok
Bilal 1 yıl önce
Kamu bankaları vernemek için binbir bahane arıyor 1 haftayi gecti olumlu olumsuz cevap bile gelmedi kamu bankalarına kredi vermedigi icin yaptırım uygulama cezasi verse işi cifdiye alırlar
Arnavut 1 yıl önce
Ben otopark calıştırıyommm ve ilk gün başvuru yaptım ve gecen hafta salı günü aldım kave çalıştıran arkadaşım carşamba Aldı
Oktay 1 yıl önce
Hala brkliyoruz kıradiyi almak için ayın 3 de baş vuru yaptım
Sozubuyuk 1 yıl önce
Evet kime odenmis yazsin birisi bizde basvurduk ses seda yok ortalik duzeldikten sonra verecekler heralde
Komik gerçekten 1 yıl önce
nerde başladı Uganda’da mı çok merak ettim gerçekten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık