banner851

banner614

“DÜNYA BANKASI’NDAN GELEN PARAYI BU SEKTÖRLERE DAĞITIN”

TBMM’de söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın gündeminde bu kez KOSGEB tarafından pandemi döneminde verilen kredilerin dağıtımı sorunu vardı. Vekil Yılmaz, yaptığı konuşmada “Hizmet sektöründe yer alan spor merkezleri, eğitim kurumları, sağlık merkezleri gibi kuruluşlar NACE koduna göre yardım alamamış ve piyasada "yetim sektörler" olarak adlandırılmıştır” diyerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına çağrıda bulundu.

banner619
Ekonomi 29.01.2021, 15:30 29.01.2021, 17:34
555

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM çatısı altında Düzce’nin ve Türkiye’nin sorunlarını dile getirmeye devam ediyor. Meclis’in son oturumunda söz alan Yılmaz’ın gündeminde bu kez KOSGEB kredilerinin dağıtımındaki sorunlar vardı.

Salgın döneminde KOSGEB’in verdiği kredilerin dağıtımında hizmet sektöründe yer alan sektörlere yardım yapılamaması sorununu meclis gündemine taşıyan Yılmaz, sağlık salonları ve benzeri kuruluşların NACE koduna göre yardım alamadığına ve piyasada yetim sektörler olarak adlandırıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“KOSGEB tarafından sağlık salonları ve benzeri kuruluşlar NACE koduna göre yardım alamamış ve piyasada yetim sektörler olarak adlandırılmıştır. Dünya Bankası tarafından pandemiden zarar gören firmalara verilmesi için 300 milyon dolar para gönderilmiştir. Bu gelen paranın dağıtılmasının KOSGEB eliyle yapılacağı söylenmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın hizmet sektöründe yer alan ve NACE kodlarına göre yardım alamayan yetim sektörleri göz önünde bulundurarak bu gelen paranın yetim sektörlere de dağıtılması hizmet sektörüne yatırım yapan tüm vatandaşlarımızın beklentisidir.”

HABER: F.UÇAR

Yorumlar (2)
Düzceli81 8 ay önce
Düzceyi savunan tek kişi helal olsun
adamın teki 8 ay önce
Fetöcülerin Kosgeb'ten şartları taşımadıkları halde aldıkları hibeleri takip edin Ümit bey. O zaman Düzce için faydalı iş yapmış olursunuz.