banner851

banner614

DUR DURAK BİLMİYOR

Elektrik ve doğalgaza gelen zamlarla birlikte yumurta, salatalık, kiraz, marul gibi ürünler de zamlardan nasibini aldı. Ürünlere yapılan yüksek zamlar dikkat çeken seviyeye ulaştı.

banner619
Ekonomi 01.08.2018, 14:08 01.08.2018, 18:55
2302

Temmuz ayı biterken vatandaş ağustos ayına gelen zamlarla birlikte giriyor. Elektrik ve doğalgaza ciddi oranda zam yapılırken vatandaşın kullandığı bazı ürünler de zamdan etkilenenler arasında yerini almış durumda.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada temmuz ayına ilişkin üretici ve market fiyatlarını değerlendirdi. Temmuzda markette en fazla fiyat artışının yüzde 26.67 ile yumurtada görüldüğünü, bunu yüzde 23.63 ile kiraz, yüzde 11.57 ile salatalık, yüzde 9.33 ile marulun izlediğini belirten Bayraktar, fiyatı en fazla düşen ürünlerin ise markette kuru soğan, üreticide de nohut olduğunu ifade etti.

Bayraktar, bu dönemde market fiyatlarında maydanoz, kuru kayısı, kuru üzüm, fındık içi, zeytinyağı, süt, toz şeker fiyatında değişim görülmediğine işaret ederek, üretici fiyatlarında ise domates, patlıcan, maydanoz, kiraz, kuru fasulye, pirinç, kuru kayısı, kuru incir, Antep fıstığı, süt ve kabak fiyatında değişim olmadığını kaydetti.

Gelen zamlarla birlikte asgari ücretin hala bin 600, açlık sınırının ise bin 714 lirada olması vatandaşı kara kara düşündürüyor. Gelen zamlarla birlikte kemer sıkmaya devam eden vatandaşların en büyük isteği zam furyasının devam etmemesi.

Haber: M. Aydın

banner844
Yorumlar (29)
Tuhaf 3 yıl önce
Hala dış mihrak diyen var abi bu kafayla ülke düzelmez.Yani sen evini idare edemiyorsun suçlu olarak da komşularım yüzünden diye bağırıyorsun. Azıcık aklınızı kullanın
Aa 3 yıl önce
Dünya 5'ten büyüktür, e dolar da 5'ten büyüktür.
Mustafa Öktem 3 yıl önce
Yazdıklarınıza bakıyorum da size %78 enflasyon arada bir devaluasyon hastanesiz Düzce ilaçsız Hastane doğan şahin müstehakmış.
vatandaş 3 yıl önce
yumurtaya %26 mı? şaka galiba. 10 lira olan bir koli yumurta 18 lira olmuş. yani %80 oluyor zam
As 3 yıl önce
Türkiye şaha kalkacaktı ama dolar şaha kalktı.
Duzceli 3 yıl önce
Geçmişi unutan geleceğe güzel bakamaz. Başa hangi parti gelirse gelsin aynı manzarayı göreceğiz. Boşuna aglamayin canım duzcem gayet ıyı yaşıyorsun cafe,sokak,tatil yerleri dolu.
düzceli 3 yıl önce
Bunlar daha iyi günlerimiz.Çok kötü zamlar, hayat pahalılığı bizi bekliyor.
Zeki 3 yıl önce
Sayın vekillerimiz in iş yükünü hafifletip meclise 100 vekil artı maaşlarına enflasyon farkı farkı ve iyileştirme yapılması şart birde meclis lokantasından bedava yayralanmalılar aksi takdirde verimli olamıyor lar durum ortada
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın