banner851

banner955

DÜZCE'DE KURULMASI BEKLENEN FABRİKA HENDEK'TE ÜRETİMİ DURDURDU

Düzce'ye kurulacağı gündeme gelen ardından komşu il Sakarya'nın Hendek ilçesine kazandırılan Bemak Makine'ye ait eldiven fabrikası üretimi durdurdu.

Ekonomi 17.10.2022, 21:10 18.10.2022, 15:28
16091

Yeni kurulanlarla organize sanayi bölgesi sayısı 5'e yükselen Düzce'ye geçici değil kalıcı yatırımların kazandırılmasının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Her gelen yatırımcıya bulunmaz fırsatlar sunulan kentte, fabrika sayısı giderek artarken, yakın zamanda komşu ilin kaptığı bir yatırım kısa zamanda faaliyet gösteremez hale geldi.Daha önce Düzce'de kurulması beklenen nitril eldiven üretim fabrikası için Sakarya'nın Hendek ilçesinde yatırım kararı alan Bemak Makine Grup, 3 ayda tamamladığı kurulum çalışmaları sonrası geçtiğimiz nisan ayında fabrikayı açmıştı. 400 kişiye istihdam sağlayan fabrikanın Türkiye'nin nitril eldiven ihtiyacını karşılamasına kesin gözüyle bakılırken, büyük umutlarla faaliyete geçen fabrika 5 ayda iş durdurdu.

Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde 12 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 20 bin metrekare alana Bemak Makine Grup tarafından kurulan fabrikada, 110 metre uzunluğunda ve 9 metre yüksekliğinde 6 üretim hattı hazırlandı. Büyük bir istihdam kapısı olarak Düzce'de kurulması beklenirken, Sakarya'nın Hendek ilçesine kaptırılan ve 5 ay gibi bir sürede üretimi duran fabrikanın üretim tesisinin satışa çıkarıldığı bilgisi edinildi.

banner844
Yorumlar (5)
Ömer 2 ay önce
Hendek büyük oynayanların yeri rast gele firmalar tutunamaz.
Kadir 2 ay önce
Saçmalama editör. İki komşu ili birbirine rakip mi belledin. Şuan için düzce teşvik açısından daha avantajlı ama hazır kurulabilir alanlar yeteri kadar yok. Hendekte ise düzcede yaşayan birçok vatandaş çalışmakta. Ki bu dediğin fabrika zaten devlet kılıklı mafyaların idi. Milletin ahını alarak gittiler. İyi oldu
Ulvi 2 ay önce
Duzceye 90 li yillarda kurulmasi planlanan Kia fabrikasinin Basina gelen Bu fabrikanin basina gelmis olamazmi..Cakallar.mafta bozuntulari isin icinde olabilir..Kia fabrikasida ayni akibete uyramisti
Ahmet hakan 2 ay önce
Niye kapatıldı düzcede kimler istemedi burayı tammbi acıklama yazında anlayalım
Cemdal 2 ay önce
Hangi mafya çöktü adama