banner851

banner614

DÜZCE'DE NE KADAR OLACAK?

banner619

Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden olan pidenin fiyatı Düzce'de ne kadar olacak? Bu sorunun yanıtını birinci ağızdan aldık. Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz, bu yıl Ramazan pidelerinin tek tip olarak fırın tezgahlarında yerini alacağını belirterek, "Geçtiğimiz yıl 350 gram ve 500 gram olarak iki şekilde pide üretilmişti ancak bu durum vatandaşta kafa karışıklığına neden oldu. Bu sebeple bu sene Ramazan pidesi tek tip olarak 450 gramı 3 TL'den satılacak." dedi.

banner846
Ekonomi 15.05.2017, 15:41 16.05.2017, 13:51
6555
banner844
11 ayın sultanı Ramazan'a artık sayılı günler kalırken, Ramazan ayının simgesi ve sofraların tadı pide ile ilgili gözler Düzce Fırıncılar Odası'na çevrildi. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayı boyunca 350 gramın 2 lira, 500 gramın ise 3 liradan satıldığı Düzce'de bu yıl tek tip pide üretileceği açıklandı.

54 ekmek fırınından pide çıkacak
Haber merkezimize özel açıklamalarda bulunan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz,
Düzce şehir merkezindeki 54 ekmek fırınında, ustalar tarafından her Ramazan ayında bol susamlı pide yapıldığını belirterek, bu sene de fırın tezgahlarında aynı şekilde pidelerin alıcıyla buluşacağını ifade etti. Geçen yıl gramajına göre 2 lira ya da 3 liraya satılan Ramazan pidesi ile ilgili bu yıl yeni bir karar aldıklarını açıklayan Oda Başkanı İbrahim Korkmaz, "Fırınlardan tek tip pide çıkacak." dedi.

İsteğe göre 900 gram pide yapılabilecek
Korkmaz gerekçesini ise şöyle açıkladı: "Geçtiğimiz yıl 350 gram ve 500 gram olarak iki şekilde pide üretilmişti ancak bu durum vatandaşta kafa karışıklığına neden oldu. Bu sebeple bu sene Ramazan pidesi tek tip olarak 450 gramı 3 TL'den satılacak. Eğer talep olursa fırıncılarımız 900 gram olarak da pide çıkartacak. 900 gram pidenin fiyatı ise 6 TL olacak."

 
Yorumlar (9)
düz hesap 4 yıl önce
şimdi bozuk para sıkıntısı olur. düz hesap 5 tl yapın.
Düzceli 4 yıl önce
Neden Herşey Bu Kadar Pahalı Simiti 30 krş alıp 1 TL ye satıyorlar Haksızlık bence
hakan 4 yıl önce
bu keyfi uygulamaların bir gün sonu gelecek bir gün gelir belediye bu işe el atar sonra başlarsınız ağlamaya.heryerde ekmek 1 tl düzce paris gibi.1.5 tl.haram olsun haksız kazanç varsa heryerinizden çıksın..1 tl ekmek satan para kazanmıyorm
krclı 4 yıl önce
yani kısacası pideye yüzde 10 zam...açıklama bu..yersen....
Vatandaş 4 yıl önce
Belediye başkanı halk ekmek yapcakyı yıllardır becerse hepsini kurutur bunlarında nerde sözününde duran başkan bu memlekette
Emre 4 yıl önce
Ekmek 1,5tl iken Ramazan ayında pide neden 3tl oluyor??? Ekmek ile aynı gramaj'da yapın ayni rakama satın. Neden insanları pide yemekten kaçırıyorsunuz İBRAHİM KORKMAZ!!!
beyciler 4 yıl önce
ramazan geliyor el ovuşturun.milletin başını da belediye tutuyor tabiki.
Fırın 4 yıl önce
Kanma ozaman? Keşke her şeye bu şekilde cvb verebilseniz her muhabbeti parti muhabbetine çekmeseniz sizi coktan kandırmıslar yeme pide ozaman kımse hamallık yapıpta size yedircek değil herkes emeginin karsılıgnı alacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın