banner851

banner614

DÜZCE TSO’DA BİR PROTOKOL DAHA

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’na üye iş insanlarının özellikle koronavirüs salgını sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntıları en aza indirmek amacıyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ve Halk Bankası Düzce Şubesi arasında “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” için protokol imzalandı.

banner619
Ekonomi 06.01.2021, 18:30 06.01.2021, 17:36
1384
DÜZCE TSO’DA BİR PROTOKOL DAHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde tanıtım toplantısı gerçekleştirilen Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’nin protokol imza töreni Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. İmza törenine; Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Başkan Yardımcısı Ümit Ülgen, Yönetim Kurulu Üyeleri Bilal Türkan, Metin Coşkun, Murat Saydam ve Özkan Çakır, Halk Bankası Düzce Şube Müdürü Saadettin Eren ve banka temsilcileri katılım sağladı.

“Bu protokolle üyeler birçok avantaja aynı anda sahip olacak”

Protokolde konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, kamu bankaları tarafından uygulanacak olan tedarik zinciri uygulamasının hem esnafın rahat nefes almasını hem de ticaretteki risklerin en aza indirilmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Halkbank ile Düzce TSO arasında da yapılan bu protokol ile üyelerin birçok avantaja aynı anda sahip olacağını da söyleyen Şahin, projenin geliştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Protokolün üyelere sağladığı imkanlar

İmzalanan protokol ile TOBB logolu Paraf KOBİ Kredi Kartı, sahiplerine yapacakları satın alımlarda, esnek taksit ve vade imkanı sağlayacak. Diğer taraftan da Paraf KOBİ POS, üye iş yerlerine özel avantajlı POS fiyat modeli sunacak. TOBB üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmetlerimizle, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecek.

Paraf KOBİ ile birlikte Paraf Esnaf ve Paraf Business'tan oluşan Paraf Ticari Kartlar Ailesi'nin tüm kampanya ve imkanlarının, Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundaki 1,5 milyon TOBB üyesi işletme için de geçerli olacak.

Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.

Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.

Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.

POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.

Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.

Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.

Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.

Yorumlar (1)
Ysf 9 ay önce
Peki ticaret odasına kaydı olmayan ufak esnaf napicak