banner851

banner955

DÜZCE’DE BİNLERCE DAR GELİRLİYE YARDIM EDİLECEK...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahipleri için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yaklaşık 224 milyon lira ek kaynak aktardı. Düzce’ye gönderilen ek ödenek ile birlikte, Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Ramazan ayı öncesinde binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa nakit para ve gıda yardımı yapılması planlanıyor.

Ekonomi 30.03.2022, 11:50 30.03.2022, 17:15
4049
banner1032

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlar için Türkiye’nin 81 ilindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına 224 milyon TL ek ödenek aktardı. Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arıcılığı ile yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı 11 ayın sultanı Ramazan ayı öncesinde, gönderilen ek ödenek ile dar gelirli vatandaşlara nakit para ve gıda yarımı yapılacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aktarılan kaynağın etkin ve hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılacağının altını çizdi.Yanık, Türkiye genelindeki tüm SYDV'ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için ramazan ayında ayni ve nakdi olarak destek verdiklerini hatırlattı.

Bakan Yanık, "Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmeleri için yardımda bulunuyoruz. Bu doğrultuda SYDV'lere yaklaşık 224 milyon lira ek kaynak aktardık." bilgisini verdi.

İhtiyaç sahibi hanelere sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğini vurgulayan Yanık, "Sosyal yardımlarımızdan kimlerin yararlanacağı, hangi şartlar gerekli tüm bunlar kanunen belirli. Yardımlarımızı sunarken, hiçbir ayrım gözetmiyoruz. Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen gelir, asgari ücret net tutarının üçte birinden az olan haneler sosyal yardımlarımızdan faydalanabiliyor." açıklamasını yaptı.

Öncü Haber Merkezi / AA

Yorumlar (2)
Şeyma 7 ay önce
Gariban Düzce mi
Kemal Kaya 7 ay önce
Düzce de binlerce yardıma muhtac insan olması sevindiricimi
16
hafif yağmur