banner851

banner955

DÜZCE’DE BİNLERCE KİŞİ BU HABERİ BEKLİYOR

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Bilgin, Düzce’de binlerce kişinin beklediği EYT düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin, "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz" diye konuştu.

Ekonomi 23.08.2022, 15:15 23.08.2022, 17:16
5015

Türkiye’de milyonlarca Düzce’de binlerce kişiyi ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Dünkü kabine toplantısı sonrasında Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e soru yönelten gazeteciler, EYT'ye ilişkin birkaç ipucu aldı.

Bakan Bilgin, EYT ile ilgili çalışma grupları olduğunu, yılbaşına doğru çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

"BİZ ZATEN 62 YAŞINDA ÇALIŞANLARI EMEKLİ EDİYORUZ"

EYT konusunda tek formül üzerinde çalışıldığına değinen Bakan Bilgin, "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz" dedi.

"CUMHURBAŞKANI KABUL EDERSE KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ"

Aşamalı çalışma grupları olduğunu belirten Bilgin "İlgili kurumlarla da çalışmalar sürecek ve ortak noktaya ulaşıldığında Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Kabul görürse kamuoyuyla paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (3)
Adnan 1 ay önce
Sanki yeni Anayasa hazirliyorsunuz. Yeter milleti oyaladiginiz altı üstü 3 maddeden oluşacak
ANGRY 1 ay önce
milletvekilleri neden çok kısa süre çalışıp ömrü boyunca emekli vekil maaşı alıyor..hangi müslümanlığa sığar bu..
HAMİDİYELİ 1 ay önce
hani seçimi kaybetseniz bile eyt çıkmayacaktı ??? eyt çıksa bile benden oy yok maalesef
18
açık