banner851

banner955

DÜZCE’DE BİNLERCE OFİS KONUT STATÜSÜNE ÇEVRİLECEK

Hükümet, fahiş kira ve konut fiyatları sorununu çözmek için yeni bir adım daha attı. Düzce’de de arz fazlası olan yüzlerce ofisin konuta dönüştürüleceğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu gelişmenin fiyatları düşüreceğini söyledi.

Ekonomi 18.08.2022, 15:30 18.08.2022, 16:31
1707
banner1032

Son dönemde artan konut ve kira fiyatları vatandaşları en çok sıkıntıya sokan konuların başında geliyor. Yüksek kiralar birçok kişinin barınma problemi yaşamasına neden olurken, hükümet vatandaşı rahatlatmak için her yolu deniyor.

HÜKÜMETTEN ÜST ÜSTE ADIMLAR

Bu kapsamda kira artışlarına yüzde 25 sınırı getiren hükümet, önümüzdeki günlerde de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine start verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eylül ayında 81 ilde başlayacak projenin detaylarını paylaşacak.

FAHİŞ KİRA VE KONUTLAR İÇİN YENİ HAMLE

Fahiş kira ve konut fiyatlarını düşürmek için hükümetten yeni bir hamle daha geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ülke genelinde arz fazlası olan 4 milyon metrekarelik ofisin konuta dönüştürüleceğini ve bu adımın fiyatları düşüreceğini söyledi.

Bakan Kurum'un açıklaması şöyle:

"Konut-kira fiyatlarını düşürmek için her adımı atıyoruz! Ülke genelinde 4 milyon metrekare arz fazlası nedeniyle kiralanamayan ya da satılamayan ofis, konuta dönüştürülecek!

Bu, 50 bin yeni konut demek! Yönetmeliğimiz yayımlandı. Hayırlı olsun."

banner844
Yorumlar (2)
Madur 2 ay önce
Nasıl çözüm getirdiler çimento ,tuğla ,demir ,kalebodur ,elektirik tesisatı ,şu tesisatı ,kalorifer tesisatı ve işçiliğin yarısını karşılıyacaklar da çözümünü buldula
08YAVUZ81 2 ay önce
Neye çözüm yada tedbir almışlar mazot nerden nereye gelmiş neyden bahsediyorlar varandaş boğuşuyor hayat pahalılığından nefesi kesilmiş bir dalga geçmesinler mi
23
açık