banner851

banner955

DÜZCE’DE İLK KEZ YAPILDI

Düzce’deki sanayi kuruluşlarının güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek için Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Üniversitesi işbirliğinde ilk kez yapılan SWOT Analizi'nin sonuçları paylaşıldı. Düzce TSO Olağan Meclis Toplantısı’na katılan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Ayhan Şamandar, 5 sektör için ayrı ayrı yapılan ve sanayicilerin sorunlarına da kulak verilen SWOT Analizi’nin ileriki dönemdeki çalışmalara ışık tutacağını söyledi.

Ekonomi 28.04.2017, 15:55 28.04.2017, 18:04
2110

“Seferberlik devam edecek”
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını Meclis Başkanı Ertan Taşlı yaptı. Taşlı, geçtiğimiz günlerde Düzce Valiliği'nde gerçekleştirilen istihdam kurulu toplantısında Düzce Valisi Zülkif Dağlı'nın açıklamış olduğu ek istihdam rakamlarının Düzce için sevindirici olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TOBB'da başlatmış olduğu seferberlik ve daha önce odamızda da tanıtımı yapılan bu seferberlik kapsamında şu ana kadar 4.500 kişinin istihdam edildiğini belirten Taşlı, bu rakamın Düzce'deki sigortalı sayısı göz önüne alındığında hayli başarılı bir rakam olduğunu, seferberliğin devam ettiğini ve önümüzdeki günlerde rakamda artış beklediklerini de sözlerine ekledi.

Sanayicilerin sıkıntıları rapora yansıdı
Meclis toplantısında ilk olarak gündem maddeleri ele alındı. Mart ayı mizanı görüşüldü. Meclis gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Ayhan Şamandar, 5 sektör için ayrı ayrı yapılan SWOT Analizi çalışmalarının sonuçları hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Akademisyenler tarafından hazırlanan ve sanayicilerin iç ve dış çevreden kaynaklanan sorunlarının da yer aldığı raporlarda Düzce sanayisinin hangi alanda büyümesinin daha doğru olacağı üzerindeki analizler aktarıldı. Ayrıca başta yol olmak üzere elektrik ve su gibi sıkıntılar da raporda önemli yer tuttu.

Kitap haline getirilecek
Bu çalışmaların kitap haline getirileceğini belirten Şamandar, SWOT Analizi çalışmasının ileriki dönemdeki çalışmalara ışık tutacağını da sözlerine ekledi. Şamandar'ın konuşmasından sonra SWOT Analizlerinde görev alan öğretim üyelerine plaket takdim edildi.

Toplantının son kısmında söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Eğilmez, tamamlanmak üzere olan Tekstil Grubu'na ait Avrupa Birliği projesi ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

banner844
Yorumlar (4)
Hacı 6 yıl önce
Bu işler Analizle olacak iş değil icraat lazım acilen. Sektörleri canlandıracak teşvikler gerekli.
Yabancı 6 yıl önce
Duzcedeki kapanan o kadar fabrika oldu belediye TSO ve buna benzer kurumlar sanki iyiki gittiler diycekler bu düşünce yuzunden duzceli asgari ücrete mahkûm edilmiştir
reisin arkadaşı 6 yıl önce
asgari ücrete razı olan iller var, yatın kalkın dua edin.
SÜLEYMAN METE 6 yıl önce
SWOT ANALİZİ ŞİRKETLERİN DIŞINDA, TİCARET VE SANAYİ ODASINA YAPILSA DA DÜZCE TİCARET VE SANAYİ ODASININ GÜÇLÜ-ZAYIF YANLARI, FIRSATLARI VE TEHDİTLERİ GÖRSEK...
Yeni Sayımız