banner851

banner614

DÜZCE’DE YENİ KEŞFEDİLDİ!

Düzce TSO tarafından 6 sektörün güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesi için ilk kez yaptırılan SWOT Analizi ile ilgili düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Meclis Başkanı Ertan Taşlı, iş dünyasının önünü görebilmesi adına büyük önem verdikleri bu çalışmanın Düzce sanayisine ışık tutacağını belirtti.

banner619
Ekonomi 11.01.2017, 16:15 13.01.2017, 11:24
2101
DÜZCE’DE YENİ KEŞFEDİLDİ!

6 ana sektörün güçlü ve zayıf yönleri belirlendi

Tekstil - inşaat ve yapı malzemeleri - makine ve otomotiv - gıda - orman ürünleri - cam, lojistik, ilaç ve plastik olmak üzere 6 ana sektörü kapsayan SWOT Analizi Çalışması’nın tanıtım toplantısı Düzce TSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Sanayi kuruluşlarının güçlü yönleri ile geleceği açısından önemli olan fırsatların saptanmasını ve zayıf yönlerinin belirlenerek önlem alınmasını sağlayan bir sektörel analiz olan çalışma, uzun yıllardır başvurulan önemli bir yol gösterici olmasına karşılık Düzce TSO tarafından ilk kez yaptırıldı.

“Daha önce odanın böyle bir çalışmasının olmadı”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Düzce Üniversitesi'ne yaptırılan çalışmanın tanıtım toplantısının açılış konuşmasını Düzce TSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı yaptı. Taşlı, daha önce odanın böyle bir çalışmasının olmadığını, iş dünyasının önünü görebilmesi adına bu çalışmaya büyük önem verdiklerini söyledi. Yapılan sektörel analiz ve SWOT analizi çalışmasının Düzce sanayisine ışık tutmasını beklediklerini belirten Taşlı, bu çalışmada aktif olarak görev alan Düzce TSO Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Eğilmez ve Meclis Üyesi Bilal Türkan'a da teşekkür etti.
Taşlı'nın açılış konuşmasının ardından Düzce TSO tarafından Düzce Üniversitesi'ne yaptırılan Sektörel Durum Analizi ve SWOT Analizi çalışmalarının sunumlarına geçildi.

Yorumlar (7)
E.E 5 yıl önce
Allahınız varsa içinizden hanginiz fabrikası var? Resimde en önde oturanların?
Adam kimi referans alacakta fabrika kuracak?
Aa 5 yıl önce
Sunu sonuçalarının paylaşılmasını istiyoruz.
Yuri 5 yıl önce
Analize gerek yok, durum ortada. 10 yılı geçti, OSB lerin yolu yok. Rezillik diz boyu, yatırımcı kaçıyor.
düzceli 5 yıl önce
bunların hiçbirin düzceye nokta kadar faydaları olayacağına inanmıyorum.yazık düzcemize bunlara kalmış esnafım.
Sanayici 5 yıl önce
Orman sanayi sayenizde bitti... Organize sanayi bölgesinde bile yer verilmiyor NE ANALİZİ YAPIYORSUNUZ.. Gelin de anlatalım
düzceli 5 yıl önce
düzceye büyük yatırımcı getirmek gerek
asabi 5 yıl önce
eeee... neymiş güçlü ve zayıf yönlerimiz?