banner851

banner955

DÜZCE’DEN AB ÜLKELERİNE…

Türkiye'deki fındık üretiminde önemli yere sahip olan Düzce’de, 2018'in Aralık ayında 970 ton iç fındık, AB ülkelerine ihraç edildi.

Ekonomi 24.01.2019, 09:43 25.01.2019, 12:08
954
banner1032

Düzce'den Avrupa Birliği (AB) ülkelerine 2018'in Aralık ayında yaklaşık 970 tonfındık ihracatı yapıldığı bildirildi.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, aralık ayındaki tarımsal faaliyetlerin verileri paylaşıldı.

Ülke genelinde fındık üretimi ve ihracatı konusunda Düzce'nin önemli bir yere sahip olduğu vurgulanan açıklamada, kentin aralık ayı ihracatının büyük bir bölümünü, işlenmiş iç fındığın oluşturduğu belirtildi.

Kentte, geçen yıl ağustos ayında başlayan fındık hasadının, eylül ayı ortalarında sona erdiği ve ürünün halen pazara inmeye devam ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ağustos ayından bu yana işlenmiş iç fındık ihracatı devam etmektedir. Müdürlük verilerine göre aralık ayında ise pazara inen üründen 970 ton işlenerek, iç fındık şeklinde Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edildi."  (AA)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.


Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (7)
ahmet 4 yıl önce
karadenizin geçim kaynağı fındık senede kaç milyar dolar kaybımız var karadeniz bölgesi olarak birileri bunları açıklamalı insanlar emeklerinin karşılığını alamıyorlar ve ekonomik olarak bölge zayıflılyor...
AKÇAKOCALI 4 yıl önce
tabi ihraç edılmiştır çilesinı çiftçi ceksın sefasını baskası sursun fındıgı yok pahasına alıp mılyondolarlar kazananlara bu millet hakkının helal etmezz elbet cıkar kul hakkı...
ADİGE 4 yıl önce
YAZIKLAR OLSUN BU KADAR GÜÇLÜ BİR ŞEHİRİZ FINDIK KONUSUNDA AMA İCRAAT SIFIR BU SENEDE BEDAVADAN FINDIĞIMIZI VERDİK.......!!!!!!
Serdar Gürler 4 yıl önce
Hangi çiftçi yaptı bu ihracatı yaptı bir söyler misiniz millet kabuklusunu bulupta satamıyor hangi ağa babası malı götürdü yine belli apaçık ortada milletin derdi de değil zaten ben bilirim ki benim fındığın 11 tl ye gitti.
Bir dost 4 yıl önce
Arkadaş derdi ki bu hükümet bizimle dalga geçiyor. Ben de davam sevdam ak partim derdim. Meğer harbiden makaraya sarıyorlarmış. Çözülürken öğrendim. Üretici ye fındığını bedava satması karşısında destekleme sadakası veriyorlar
Düzceli vatandaş 4 yıl önce
Milletin cebine ne girdi sizin onu söyleyin çiftçi aç fakirr
Kazanan kim? 4 yıl önce
İyi güzel de kim kazandı? Emekçi olan çiftçinin para kazanması gerekirken yabancılara satılan şirketler, tüccarlar para kazandı!
Böyle adalet olmaz!
12
parçalı bulutlu