banner851

banner955

DÜZCELİ ESNAFA İKİNCİ BİR ŞANS DOĞDU

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ının, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortağı esnaf ve sanatkârların gecikme faizlerinden vazgeçildiğine ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkanı sunulmasına ilişkin açıklamasını sevindirici bulduklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız şimdi rahat nefes alacak ve yüzü gülecek” dedi.

Ekonomi 23.03.2021, 19:00 23.03.2021, 17:52
2185
DÜZCELİ ESNAFA İKİNCİ BİR ŞANS DOĞDU

“Borçlar faizsiz yeniden yapılandırılıyor”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, resmi sosyal medya hesabından Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (TESKOMB) ortağı esnaf ve sanatkarlara gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunulmasının borcunu ödeyemeyen esnaf ve sanatkarlar için iyi bir fırsat olduğunu bildirdi. Bunun üzerine açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni yapılandırma ile borcunu ödeyemeyen tüm esnafımıza ikinci bir şans doğdu. Bu yapılandırma ile borçlar rahatlıkla ödenecek esnafımız ise önünü görüp işine bakacak. Pandemi ile mücadele ederken birçok esnafımız iş yerlerinin kapalı olması sebebiyle alınan krediler zamanında ödenemediği için esnafımız zor bir süreçten geçiyordu. Bu karar ile artık yapılandırması bozulan ve kredi borcu olan esnafımız borçlarını faizsiz rahatlıkla ödeme imkanına kavuşmuş olacak. Bu sağlanan yeni imkanı tüm esnafımız iyi değerlendirerek yeniden yapılandırmaları kısa sürede yapmaları faydalarına olacak.” diye konuştu.

“Borcunu ödemeye devam edenlere de yeni imkanlar”

TESKOMB kefaleti ile Halk Bankası kaynaklarından kullandırılan kredilerde TESKOMB’un alacağı gecikme faizlerinden vazgeçilerek ve anapara borçlarına 18 ay taksitlendirme imkânı sunularak yeni bir borç yapılandırılmasının 18 Mart itibariyle başlatıldığının altını çizen Palandöken, “Borçlarını ödemeye devam eden esnafımız da unutulmadı. Bu yeni yapılandırmayla daha önce borçları yapılandırılan ve taksitleri devam eden esnaf ve sanatkarlarımızın da kalan taksitlerini faizsiz şekilde 6 ay süreyle ötelenmesi de ayrı bir sevincimiz oldu. Halkbankasının bu uygulaması diğer özel ve kamu tüm bankalara örnek olmalı.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (1)
Kazım 2 yıl önce
Ticaret odasına kayıtlı esnaflar için neden aynı uygulama yapılmıyor?
Yeni Sayımız