banner851

banner614

DÜZCE’NİN KREDİ RİSKİ YÜKSEK

Şirketin reyting raporunu hazırlayan bir Amerikan araştırma şirketi, Türkiye'nin , 81 ilde 80 binden fazla şirketin kredi riskini değerlendirdiği raporunda, şirketlerin riskinin beklenmeyen sertlikte bir artışla kırmızı alarm seviyesine çıktığı belirtildi. Raporda Düzce Son dört çeyrekte en riskli iller arasında bir kez yer aldı.

banner619
Ekonomi 15.04.2014, 18:34
149
DÜZCE’NİN KREDİ RİSKİ YÜKSEK

Dun& Bradstreet (D&B) Türkiye, 12 bölgede 81 ilde 80 binden fazla şirketin kredi riskini değerlendirdiği "D&B Türkiye Kredi Risk Endeksi" nin 2013 yılı son çeyrek verilerini açıkladı. Bölge, il ve sektör bazında yapılan araştırmaya göre Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin riskinde beklenmeyen sertlikte bir artış ortaya çıktı.

Toplam altı ana sektör altında toplanan şirketlerin değerlendirildiği araştırmada kredi riski en düşük iller Karaman, Bolu, Edirne, Kırşehir, Yozgat ve Kastamonu oldu. Adıyaman, Burdur, Batman, Çanakkale, Düzce, Erzincan ve Van ise riski en yüksek iller olarak belirlendi.


Ticari bilgi konusunda 170 yılı aşan deneyimiyle tüm dünyada 230 milyondan fazla firma hakkında en büyük veri tabanına sahip D&B tarafından hazırlanan Türkiye Kredi Risk Haritası'nın 2013 yılı dördüncü çeyrek verileri açıklandı.

2013'ün son çeyreğinde en düşük riskli iller Karaman, Kastamonu ve Edirne iken, en yüksek risk Erzincan, Van ve Adıyaman'da ortaya çıktı. Son dört çeyreğin tamamında kredi riski en yüksek iller arasında Adıyaman hep en riskli üç il arasında yerini korudu. Son dört çeyrekte en riskli iller arasında Burdur iki kez, Batman, Çanakkale, Düzce, Bilecik, Erzincan ve Van birer kez yer aldı. En düşük riskli iller arasında Karaman ve Bolu üçer kez, Edirne ve Eskişehir ikişer kez, Yozgat ve Kastamonu ise birer kez görüldü.

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)