banner851

banner955

DÜZCE’NİN VERİMLİ TOPRAKLARI İÇİN YENİ PROJE

Düzce’nin verimli tarım arazilerinde ürün çeşitliliğini sağlanması ve genç çiftçilerin desteklenmesi amacıyla ‘Yerli Barbunyada Yenilikçi Uygulamaların Aktarılması Projesi’ uygulanacak. Thum desteği içeren projenin yüzde 75’ini bakanlık karşılayacak.

Ekonomi 16.04.2022, 12:50 16.04.2022, 16:08
4855

Düzce’nin verimli tarım arazilerinde ürün çeşitliliğini sağlanması ve genç çiftçilerin desteklenmesi amacıyla yeni bir proje hazırlandı.

Yüzde 75 bakanlık desteği

‘Genç Çiftçilerimiz İle Birlikte Yerli Barbunyada Yenilikçi Uygulamaların Aktarılması Projesi’ ile 27 dekar alanda tohum desteği sağlanacak. Projenin yüzde 75’ini bakanlık karşılayacak.

Boş arazi ve düşük gelir öncelikli

Projede, tarımsal desteklemelerden yararlanamayan üreticiler ile çeşitli nedenlerle ÇKS'ye kayıt yaptıramayan; düşük gelirli, girdi maliyetleri nedeniyle üretim yapamayan; kendine ait ya da kiraladığı atıl, boş arazi üzerinde üretimde bulunacak yeni üreticiler öncelenecek.

Son başvuru 19 Nisan

Bakanlık destekli barbunya üretimi yapmak için başvurular 14 Nisan’da başlarken, üreticiler 19 Nisan 2022 Salı günü mesai bitimine kadar Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile ilçe müdürlüklerine müracaat edebilecek.

banner844
Yorumlar (5)
Hayrettin 8 ay önce
Toprak mi kaldı her yer beton
Ramazan 8 ay önce
27 dekar alanın Düzce ovasında kaplayacagi alan TOKİ konutları binalarının bulunduğu yerin 4/1 ine eşit arazi alanıdır. Hükümet olarak 10 km eni 20 km boyundaki ovaya verdikleri 27 dönüm ekilecek yer için verilen tohum % 75 desteğinu veriyor diye yazmayın çok ayıp ve utanılacak bir durum. 200 km.lik ova alanı nerde 27 dönüm nerde, saygılarımla
Aa 8 ay önce
Thum desteği nedir?
milletimiz yapmaz 8 ay önce
alışmışlar dağ,taş fındık dikmeye.araştırmayız.hele ki internet çağında en karlı ürün nedir.bir bakayım onuyetiştireyim demez.fındıkta fındık.yaban mersini,kivi vs gibi ürünlerle ilgilenmez.
Emin 8 ay önce
Sadece 2 mesai günü kala mı haber veriyorlar...
Yeni Sayımız