banner851

banner955

“DÜZCE’YE İNANILMAZ BİR SANAYİ TALEBİ VAR”

Doğal güzellikleri ile parmak ısırtırken, sanayi bölgeleri de giderek artan Düzce’nin, “Sanayi kenti mi, turizm kenti mi?” olması tartışmaları devam ededursun, İstanbullu yatırımcı gözünü ‘Yeşil Düzce’ye dikti. Bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere kente gelen AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’nin sanayi açısından cazibe merkezi haline geldiğini belirterek, “Sanayi bakan yardımcımız ile bir yerde tesadüfen görüştük, ısrarla bize, ‘Alan üretin, çok talep var, yatırımcılar Düzce’ye gelmek istiyorlar.’ dedi.” diyerek Düzce’ye inanılmaz bir talep olduğunu söyledi.

Ekonomi 09.12.2021, 18:00 09.12.2021, 17:08
5801
“DÜZCE’YE İNANILMAZ BİR SANAYİ TALEBİ VAR”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmet veren Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu Ek Hizmet Binası’na kazandırılan Hidroterapi Havuzları’nın açılışı programı sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce’ye yatırım yapmak için sırada bekleyen çok fazla firma olduğunu söyledi.

“Düzce sanayi açısından cazibe merkezi haline geldi”

Düzce’nin genç bir il olmasına rağmen, sanayi açısından cazibe merkezi haline geldiğinin altını çizen Keşir, “Bugün (dün) Düzce’nin doğum günü, genç bir il. Üstelik depremden çıkan yaralı bir şehrin yeniden ayağa kalktığı gün olması yüzden bizim için çok önemli bir gün. Bu vesileyle hemşehrilerimiz ile birlikte olalım, onlarla bugünü analım istedik. Tabii bizim Düzce ile ilgili çok büyük hayallerimiz, hedeflerimiz var, heyecanlıyız. Düzce hızlıca bir cazibe merkezi haline geliyor.” dedi.

“İstanbul dolup taşınca…”

İstanbul ve çevresinin yatırımlarla dolup taşması nedeniyle yatırımcıların yeni gözdesinin Düzce olduğunu bakanlık nezdinde yaptığı görüşmelerle anladığını ifade eden AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Hem turizm bölgeleriyle hem de sanayisi ile bir cazibe merkezi haline geliyor. Hatta sanayi bakan yardımcımız ile bir yerde tesadüfen görüştük. Düzce’ye inanılmaz bir sanayi talebi var. Çünkü İstanbul dolup taşınca lojistik ve ulaşım konusunda Düzce önemli bir konumda bulunuyor. Kendisi ısrarla bize, ‘Alan üretin, çok talep var, yatırımcılar Düzce’ye gelmek istiyorlar.’ dedi. bu konuyu konuştuk.” şeklinde konuştu.

“’Yeşil Düzce’yi sanayi şehri yapmayın!”

Öte yandan tarım arazilerini de kapsayacak şekilde büyütülmek istenen Beyköy’deki 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni yatırım alanları açılması için çalışmalar devam ediyor. İlçelere kurulanlarla birlikte toplam sanayi bölgesi sayısı 5’e yükselen şehrin artık turizm odaklı gelişmesini isteyenler, “Düzce sanayiye doydu, ‘Yeşil Düzce’yi sanayi şehri yapmayın!” çağrısı yapıyor. Ancak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın lojistik açısından İstanbul’a yakın bir yerde yatırım yapmak isteyen firmalar için Düzce’de gerekli alt yapının sağlanmasını istemesi, hava kirliliği ve doğa katliamından muzdarip şehrin başının daha çok ağrıyacağını gösterdi.

banner844
Yorumlar (21)
Mühendis 10 ay önce
Hali hazırda atıl durumdaki fabrikalar boş dururken ve gereğinden fazla hava kirliliği varken sanayiyi büyütmek hiç iyi fikir değil.
Murat 10 ay önce
Havamız çok kirli ve sebep olanların başında sanayi tesisleri geliyor.düzcenin verimli topraklarını fabrikalar ile rezil etmeyin bu şehire artık ihanet etmeyin sanayiye ihtiyacı olan yöreler var oralara gitsinler..düzceli sağlıklı nefes solumak istiyor akciğer kanseri olmak istemiyor anlayın artık anlayın..
Şampiyon 10 ay önce
Tekirdağ carafi konum olarak Düzce’den çok daha iyi ; İstanbula çok daha yakın …. Düzce daha bir sanayi bölgesi daha kaldıramaz ….. Kanıtlanmış Türkiye’nin en pis havası …. Yetersiz yollar ….. Yetersiz alt yapı ….. Yazın Yetersiz su basıncııı …. Bunlar nasıl görmezden gelinir . Hiç mi Düzce nin halkı düşünülmüyor .. Bu millet vekili bunları bilmezmi … Bu sıkıntılara çözüm aranmazlenaksine daha da yaşanmaz hale getirmek istiyorlar Düzcemizi olacak iş değil gerçekten …..
düzceli 10 ay önce
Sanayi olacaksa bile bacasız olmalı, havasını zor soluyoruz bu durumdayken bile. Turizm şehri olmak varken sanayiyi seçmek büyük hata olacaktır. Yazılım kuluçka merkezi haline getirilebilir Düzce!
se. 10 ay önce
üç kuruşa tamah edip yeşil Düzce'yi zehir Düzce yapacaksınız. İklim krizlerine ne oldu. bu duyuruyu yaparken içi acır insanın
DÜZCELİ 10 ay önce
Hava kirliliğinde Türkiye de 1 numarayız. Nefes almak istiyoruz.
Muncurlulu 10 ay önce
Sanayi nerede doldu atmayin adam gibi kac tane fabrika var gelsin kursunlar ama adam gibi istihdam saglacak fabrikalar gelsin 5-10 isci kapasitesi olan degil
işci 10 ay önce
Yatırımcı neden Düzceye gelmek ister...Asgari ücrete köle gibi çalıştırmak için...insan onuru yaşamı onların gözünde yoktur..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
kapalı