banner851

banner955

DÜZCE'YE ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ

Düzce’de istihdamı arttırmak ve mevcut hayvancılığı geliştirmek amacıyla “Düzce Organize Hayvancılık Bölgesinin Kurulması” için düğmeye basıldı. Düzce ve ilçelerini kapsayacak olan organize hayvancılık bölgesi için fizibilite çalışmalarına başlandı.

Ekonomi 03.09.2014, 15:14
319
DÜZCE'YE ORGANİZE HAYVANCILIK BÖLGESİ

Düzce’de çeşitli alanlarda organize sanayi bölgeleri artırılmaya devam ediyor. Son olarak “Düzce Organize Hayvancılık Bölgesinin Kurulması” için düğmeye basıldı.


Gümüşova Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansına Sunulan ve Hibe almaya Hak kazanan “Düzce Organize Hayvancılık Bölgesinin Kurulması” başlıklı proje ile Düzce ili ve bütün ilçelerini kapsayacak şekilde organize hayvancılık bölgesinin kurulması için fizibilite çalışması yapılacak.


Gümüşova İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Organize Hayvancılık Bölgesinin Kurulması ile Düzce’de ki mevcut hayvancılığın geliştirilerek ekonomiye ve istihdama katkı sağlaması hedeflenmektedir. Bu uygulama İle Hayvancılığın kent ve köy merkezlerinde oluşturduğu olumsuzluklarda bertaraf edilmiş olacak olup hayvandan insana geçen hastalıkların önüne geçilmiş olacak. “denildi.

 

Haber: S.Kaşkır

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız