banner851

banner614

DÜZCE’YE YATIRIM YAPIN

Düzce TSO’nun da ortağı olduğu AB Projesi kapsamında bir dizi temaslarda bulunmak için Almanya’nın Bremen eyaletine giden Düzce TSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı, burada bir araya geldiği Türk iş adamlarını Düzce’de yatırım yapmaya davet etti.

banner619
Ekonomi 15.12.2016, 15:33
956
DÜZCE’YE YATIRIM YAPIN

AB Projesi kapsamında Düzce, Bolu ve Sakarya illerinin üniversiteleri, Ticaret ve Sanayi Odaları konsorsiyum ortağı olarak Almanya’nın Bremen eyaletinde bir dizi görüşme ve toplantılara katıldı.İki gün süren ziyaretlerde proje amacı olarak üniversitelerde mühendislik fakülteleri öğrencilerinin yurtdışında staj yapabilme imkanı kazanmaları amaçlandı. Düzce, Bolu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odaları'nın temsilcileri burada katıldıkları toplantılarda; kendi şehirlerinin iş dünyasının durumları ve avantajları hakkında bilgiler verdi. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nı temsilen 1. UETD Bremen Ekonomi ve Eğitim Buluşması’na katılan Meclis Başkanı Ertan Taşlı, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Öz, Meclis Üyeleri Bilal Türkan ve Fethi Çapar, toplantıya katılan Bremen’de yaşayan 100 üstünde iş adamına Düzce ile ilgili bilgiler aktardı. Toplantıda konuşma yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ertan Taşlı; iş adamlarına, Düzce’nin çok avantajları olan bir il olduğunu ve sektörel olarak yatırım yapacak iş adamlarını Düzce’ye davet etti.

Düzce’nin Bölgesel Teşviklerde 4. Bölge teşviklerinden yararlandığını, OSB’lerde yatırım yapanların 5. Bölge teşviklerinden faydalanabileceğini belirten Taşlı, faaliyette olan 2 OSB ve yeni kurulan 2 OSB (Gümüşova ve Çilimli OSB) olduğunu, Akçakoca’da da bir OSB'nin kuruluş aşamasında olduğunu aktardı. Taşlı, Avrupa’da birikim elde eden iş adamlarını Düzce’de yatırım yapmaya davet etti.

banner844
Yorumlar (6)
yatırım 5 yıl önce
çevresi çok geniş olan başkanlarımız ve siyasilerimizden de aynı duyarlılığı bekliyoruz düzceye büyük markaların kurumsal firmaların yatırım yapması lazım bunun için düzcenin önde gelenlerinin bu iş adamlarını kolundan tutup gerekirse kapısında bekleyip düzceyi gezdirip göstererek yatırım yapmaları sağlanmalıdır spor kulüpleri kardüz efteni kuru göl ayağa ve atağa kalkmalı herkes birşeyler yapmalı
Kemal 5 yıl önce
Fahri Çakır'ı neden getirmemişler acaba, bence Düzce'de TİCARET odası ve SANAYİ odası diye ikiye bölmek lazım, başka türlü bı iki başkan bi araya gelme ihtimali yok
wampir 5 yıl önce
size katılıyorum kemal bey
nsm 5 yıl önce
yatirimlari yapacaklar da, tüm hakimiyetin tek kisinin eline gecmesini sabirsizlikla bekliyorlarmis. yargiyi, yasamayi, yürütmeyi, baskomutanligi birine verip demokrasiye tekmeyi vurdugumuzda paralar oluk-oluk akacak ülkeye. ha gayret.
veliler 5 yıl önce
sayın öncü tv kurulusu lütfen bizim derdimizi haber yapınız merkezde kar kalınlıgı 2 2-3 santimken köylerde 40 50 santimi buluyor ve okula servislerle giderken zor anlar yasanıyor bunu göz önünde bulundursunlar lütfen cocuklarımızı tehlikeye atarak okula gönderiyoruz
CİHAN 5 yıl önce
Teşekkürler başkan Düzce Ticaret Odasının yapması gerekenleri yapıyorsun Fuzuli geziler yerine bu tür çalışmalar çocuklarımızın geleceği yarının Düzce si için faydalı olacaktır. Düzce ne zaman çalışanı takdir edip çalışan idarecisini takdir ettiği gün kazanacaktır.