banner851

banner955

EĞER DOĞRUYSA ALMAK İSTEYENE HAYAL OLUR…

Yerli otomobil fabrikasını ziyaret eden ve TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'la görüşen Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında TOGG'u kaleme aldı. Yerli otomobil hakkında ilk kez bir fiyat ortaya atılırken, Fatih Altaylı aracın maliyetinin 40 bin euro olacağını söyledi.

Ekonomi 10.11.2021, 10:20
4710
EĞER DOĞRUYSA ALMAK İSTEYENE HAYAL OLUR…

Haber türk yazarı Fatih Altaylı, köşe yazısında TOGG CEO'su M. Gürcan Karakaş ile yerli otomobilin üretileceği fabrikada yaptığı gezintiyi aktardı. Fatih Altaylı'nın TOGG ile ilgili maliyet açıklaması dudak uçuklattı. TOGG'un maliyetinin 40 bin euro (450 bin TL) olacağını tahmin eden Altaylı, "Euro daha fazla artarsa ben bile alamam" dedi.

"HONDA'DAKİ EN ÖNEMLİ ŞEYİ ALDIK"

Köşe yazısında Fatih Altaylı, devasa boyuttaki fabrikayı Renault'un sandığını ve Türkiye'den çekilen Honda'nın fabrikasının neden alınmadığını Gürcan Karakaş'a sordu. Gürcan Karakaş soruya, "Bizim üretim takvimimize uymadığı için Honda fabrikasını almadık ama Honda'daki en önemli şeyi aldık" diyerek Honda'dan ayrılan Murat Akdaş'ı gösterdi.

"VERGİ KONUSUNDA DEVLET BİR ŞEYLER YAPABİLİR"

TOGG fabrikasının inşaatının Mayıs 2022'de biteceğini aktaran Fatih Altaylı, Gürcan Karakaş'ın hedeflenen üretim sayısından daha fazla üretim yapmayı planladığını aktardı.

Gürcan Karakaş'a "Bu aracı bana göre 40 bin euro civarında mal edersiniz. Bu kalite için rekabetçi bir fiyat ama vergi ile rekabet avantajınızı kaybedersiniz" dediğini belirten Fatih Altaylı, Karakaş'ın maliyeti biraz daha aşağı çekilebileceğine inandığını vurgulayarak; "Vergi konusunda devletin bir şeyler yapacağına inanıyorum. Bizi yüksek vergi ile baş başa bırakmazlar. İç piyasada başarı için bu şart. İç piyasadaki başarı ise dış piyasa için şart" ifadelerini kullandığını söyledi.

Yorumlar (9)
Duzce 1 yıl önce
Gayet normal bir fiyat şu andaki arac fiyatlarını dusununce
CAN 1 yıl önce
TÜRKIYEDE VERGILER UCMUS DEVLET KOYDUKCA KOYUYO VERGIYI HERSEYE ZAM ZAM ELETIRIKLI ARABALARA VERGI YÜZDE 5 OLMASILAZIM AMA DEVLET DURURMU KOYMAYA ALISMIS HALKINA VERGIYI
levent 1 yıl önce
ucuz ne varki o ucuz olacak
81 duzce 1 yıl önce
Ne olmus ki tofas dogan 50 bin altinda yok. 10 yillik arac 200 binin altinda degil. Bence cok ucuz
yerli 1 yıl önce
yaptık oldu demek için yapılan araç
Vatandaş 1 yıl önce
Z-rot larını Teknorot üretecek. Kaliteyi siz düşünün...
GÖKHAN 1 yıl önce
Niye Euro yada Dolar % 100 yerli değilmi bu araç
Aa 1 yıl önce
Maliyeti bile ithal...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız