banner851

banner614

EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

banner619

İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde görevli olup kooperatif genel kurullarına bakanlık temsilcisi olarak katılacak olan personele eğitim semineri verildi.

banner846
Ekonomi 22.01.2010, 17:46
123
EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ
banner844

İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde görevli olup kooperatif genel kurularına katılacak personele eğitim verildi.
Destekleme Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimde genel kurullara Bakanlık temsilcisi olarak katılacak personellere görev ve sorumlulukları konusunda bilgi verildi.
Toplantıya katılan İl Tarım Müdürü Ayhan Ünal “Düzce’de 81 adet tarımsal kalkınma kooperatif mevcut, fakat ekonomik manada hepsi sıkıntı yaşamaktadır. Kooperatiflere yönelik Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızın çok büyük destekleri var. Dolayısı ile bu desteklemelerden kooperatifleri yararlandırmak ve kırsal alanda üretimi artırmak amacı ile projeler üretmeliyiz. Yapılacak projeler sayesinde kırsal alanda yaşayan çiftçilerimizin üretimini artıracağımız gibi gelirlerini de yükseltme fırsat vereceğiz. Özellikle Yığılca ve Kaynaşlı gibi orman alanları geniş olup fazla alternatifleri olmayan ilçelerimizde arıcılık projeler uygulamalıyız. İl Merkezinde ve diğer İlçelerimizde de süt sığırcılığı, seracılık, arıcılık konularında proje üreteceğiz” dedi.

Yorumlar (0)