banner851

banner955

EKONOMİK BUNALIM TAŞIMAYI DA VURDU

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği, Düzce’deki olağanüstü toplantıda bir araya geldi. Toplantıda son dönemde dövizdeki artışa bağlı olarak akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar nedeniyle otobüsçülerin yaşadığı sorunlar masaya yatırıldı.

Ekonomi 12.12.2021, 10:54
1560
EKONOMİK BUNALIM TAŞIMAYI DA VURDU

Pandemiyle başlayan ve Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararları sonrası dövizdeki durdurulamayan artışla derinleşen ekonomik bunalım, halkın her kesimini olduğu gibi ulaşım sektörünü de vurdu.

Dövizdeki yaşanan artışla yılbaşından bu yana akaryakıta gelen zamlar yüzde 50’ye yanaştı. Diğer maliyet kalemlerindeki artışlar da taşımacı esnafını zor duruma soktu.

Bu durum karşısında Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB), Düzce’deki olağanüstü toplantıda bir araya geldi. Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda son dönemdeki maliyet artışları masaya yatırıldı.

Birlik üyeleri TBMM'de sektörün çözüme kavuşturulmasını beklediği taleplerine ilişkin konuları değerlendirdi. (TÖHOB), şehit ailelerimiz, gaziler ve güvenlik güçleri haricindeki ücretsiz taşıma hizmetinin sonlandırılmasını ve toplu ulaşım hizmetlerinin desteklenmesini istiyor.

Öte yandan toplantıda Düzce Belediyesi yetkilileri de Ulaşım Master Planı çerçevesinde geçen yıl sil baştan değiştirilen toplu taşıma sistemi hakkında birlik üyelerine bilgi verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (4)
CAN 13 ay önce
SIZLERDE ZAM PESINDESINIZ YA DÜZCE AKCAKOCA SAKARYA HALK MÜNÜBÜSLERI RESMEN CÖP ICI DISI DÖKÜLÜYO KILIMA YOK TAM REZILIK ALMANYADA BÖYLE HALK OTÖBÜSÜ YOK BELEDIYE MODERN OTÖBÜSLERLE YOLCULUK ELETIRIKLI BENZIN YOK ELETIRIKLI
İlginç 13 ay önce
Pandemi zamanı otobüsleri küçülten kaç belediye var acaba?
Ali 13 ay önce
Belediye ekmek fırını açsın diye yırtınanlar hadi neredesiniz?
Halk 13 ay önce
Akcakocanin hurda arabalarini degistirsinler.yada belediye calistirsin..
Yeni Sayımız