banner851

banner614

EKONOMİNİN PATRONU DÜZELTTİ

banner619

Başbakan Yardımcısı Şimşek, katıldığı televizyon programında söylediği "Yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" sözlerini düzelterek zammın herkes için geçerli olduğunu açıkladı.

banner846
Ekonomi 02.10.2017, 09:29 03.10.2017, 12:33
4838
banner844
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sabah saatlerinde Fox TV'de katıldığı televizyon programında söylediği ve sosyal medyada gündem olan "Yüzde 40 MTV zammı 2018'de yeni alınacak sıfır arabalar için geçerli" sözlerini düzeltti. Şimşek zammın herkes için geçerli olduğunu söyledi.

Sıfır arabalar için geçerli demişti
MTV zammıyla ilgili açıklamalarda bulunan Şimşek, önce MTV zammının yanlış anlaşıldığını belirterek, şunları söylemişti:
"MTV konusunda yanlış bilinen bir şey var. MTV, tamamen 2018'in başından itibaren alınacak sıfır araçlardan alınacak. Şu an aracı olanlar, normal şartlardaki artışlarla vergisini ödeyecek. 2018 yılında satın alınacak ikinci araçlarda MTV zammı söz konusu değil. Mevcut 21 milyon araç yüzde 40 vergiden etkilenmeyecek."

Sözlerini düzeltti
Ancak Şimşek, bu sözlerin gündem olmasının ardından programın ikinci bölümünde bir düzeltme yaptı. Şimşek, kanunu yanlış hatırladığını belirterek "Giden kanun benim söylediğimden farklı, onu da düzelteyim. 2018'den itibaren alınan araçlarda bir de değerine göre artış olacak. Yüzde 40'lık artış mevcut araçları kapsıyor" dedi. (haberler)
Yorumlar (23)
padişah 4 yıl önce
padişah ve köprü vergisi fıkrasını hatırlayın ama bu sefer geri tepti
erhan 4 yıl önce
İşin cıvığı çıktı... Bu kadar da oynanmaz milletin aklıyla..
düzceli 4 yıl önce
farketmez arkadaslar her halikarda bu para bizden cıkacak benzin 6 otogaz 3.5 olur en kısa sürede
nsm 4 yıl önce
bence en az %40 olan bu zam az. ak arkadaslar bize 15 yildir zam yapilmadigini söylüyorlardi. sebebi, kazik hafif-hafif atiliyordu. kazigin hissedilip dayanilmaz hale gelmesi bu ak'lari bence akillandirir. o yüzden.zam %200 olmali.
MIGHTY 4 yıl önce
Sınırlarımızdaki sorun yüzünden giderler artmış ve giderler için vergiyi arttirmak gerekliymiş.Dua edelim sınırı geçmeyelim,donumuza kadar veririz.
Yuri 4 yıl önce
Ya yanılıyorsunuz yada kandırılıyorsunuz zaten...
Kamyoncu 4 yıl önce
Pismanlar galiba
Esnaf 4 yıl önce
Ver mehteri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın