banner851

banner614

ELEKTRİK VE DOĞALGAZA ZAM

Resmi Gazete'de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kararıyla elektriğe yüzde 6 zam yapıldı. BOTAŞ da doğalgaz ile ilgili yeni tarife yayımladı.

banner619
Ekonomi 01.01.2021, 11:59
3139
ELEKTRİK VE DOĞALGAZA ZAM

2021 yılı ile birlikte zamlar gelmeye başladı. Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete'deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre, elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildi.

Doğalgaza da zam yapıldı

BOTAŞ'ın internet sitesinde, Ocak ayına ilişkin yayımlanan tarife tablosuna göre, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, Aralık'ta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1264 lira, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise 1414 lira olarak belirlendi.

(AA)

banner844
Yorumlar (10)
Ozi 9 ay önce
Bu kaçınci zam zehir zıkkım olsun.yiyemiyesiniz .ne diyim Allaha havale ediyorum.Allah rızası için devlet bu şirketlere bir el atsın yahu.ya bunlar devletten bağımsız kafalarına göre kaç kere zam yaptılar.zam dediğin senede bir kere olur.bu ne ya anlamakta zorluk çekiyorum biz ermenimiyiz bu ne ya.
CAN 9 ay önce
YAZIKLAR OLSUN ELETIRIGE ZAM GAZA ZAM SONRADA HERSEYE ZAM BU DURUMA GÖZ YUMAN DEVLETIN TA KENDISI CÜNKÜ ZAMCI DEVLET OLDUK DÜNYADA IKINCI SIRADAYIZ YARDIMLARDA AMERIKA 1 TÜRKIYE 2 DEVLETIN ÖNCELIK GÖREVI ÖNCE KENDI HALKIMIZ HALKIMIZ ACKEN DISA YARDIM OLMAZ ZAM ZAM MILET ISYANA GETIRMEYIN
CAN 9 ay önce
ZAM ZAM ZAM ZAM DEVLETIN GÖREVI ZAM YAPMAK DEYIL HALKIMIZA HIZMET ETMEK HALKIMIZIN ALIM GÜCÜNÜ YÜKSELTMEK HERSENE AYNI ZAM ZAM BIRDEFADA OLSUN YÜTDE 45 UCUZLATIN HERSEYI OKADAR ZORMU ZAM YAPARKEN IYI INDIRIRKEN ZORMU
Osman 9 ay önce
Aman geri kalmasınlar.
sts 9 ay önce
DAĞLARA GİTMELİ BİR KARAVAN ALIP FATURASIZ YAŞAM
jaccki 9 ay önce
Asgari ucrete zam gelsede yaninda herseyede zam geliyor hicbirseyin fiyati ayni kalmiyor durduramiyorlar bu iste bir gariplik var ama nereye kadar gidicek bu 2025 te asgari ucret 5000 mi olcak bir ekmek 50 tl mi olcak..
düzceli 9 ay önce
yüzde altı dediğine bakmayın son faturayla zamdan sonraki faturaya bakın kazığı görün
Madur 9 ay önce
Askari ücreti artırsalar ne oldu daha cebimize girmeden geri almaya başladılar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın