banner851

banner614

EMEKLİ İKRAMİYESİ VE MAAŞI YÜKSELECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca memurun dört gözle beklediği 3600 ek gösterge için tarih verdi. Düzenlemenin 2022'nin ilk 6 ayı içinde Meclis'e getirileceğini vurgulayan Bilgin, düzenlemenin en geç Mayıs-Haziran gibi tamamlanacağını söyledi.

Ekonomi 08.01.2022, 12:11
4331
EMEKLİ İKRAMİYESİ VE MAAŞI YÜKSELECEK

Memurların  emekli ikramiyesi ve maaşlarında artış sağlayacağı için dört gözle beklediği 3600 ek gösterge konusunda önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, düzenleme için tarih verdi.

"GERİ DÖNÜŞÜ YOK"

3600 ek göstergenin toplu sözleşme maddesine girdiğini belirten Bakan Bilgin, bunun geri dönüşü olmadığını yapmak zorunda olduklarını söyledi. Bakan Bilgin, "3600 toplu sözleşme maddesi haline getirildi. Bir önceki seçimde Sayın Cumhurbaşkanımız gündeme getireceğini söylemişti. Artık söylem olmaktan çıkardık. Geri dönüşü yok artık. Kanun hükmündedir. Bakanlık içinde çalışmalarımızı yaptık." dedi.

"İLK 6 AY İÇİNDE MECLİS'TE"

Bakanlık içindeki çalışmanın tamamlandığını söyleyen Bilgin, "Esas düzenlemeyi 3600 ek gösterge emekliliklerinde yapıyor. Yıllar içinde daha da artan farklılaşma var. Bakanlık içinde çalışma tamamlandı bitti. Sendikalarımızla müzakere edeceğiz. Kamunun diğer kuruluşlarıyla onlarla müzakere edeceğiz. Meclis'e ilk 6 ay içinde en geç Mayıs-Haziran'da intikal ettiririz. Bu yıl içinde tamamlanacak." ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (1)
Yeter artıkın 2 hafta önce
Artıkın 3600 ek göstergeyi beklemekten yoruldum. Emekli oldum. Bir çok emekliliği hak eden vatandaş 3600 'ü bekliyor. Artık 3600 gelsin de eskiler emekli, gençler de iş sahibi olsun. Artık yeter
-3
hafif kar yağışlı