banner851

banner614

EMEKLİLİK YAŞINDA FLAŞ KARAR!

banner619

Hükümet Sözcüsü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kıdem tazminatına ilişkin açıklamasında emeklilik yaşının değişmeyeceğini açıkladı.

banner846
Ekonomi 29.05.2017, 16:56 31.05.2017, 13:54
9367
banner844

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, emeklilik yaşının şu anda olmasa bile ilerleyen yıllarda kadınlarda 58, erkeklerde 60'a çekileceğini açıkladı.
Kurtulmuş kamuoyunun gündemindeki konularla ilgili şunları söyledi:

Kıdem Tazminatı Olgunlaşma Aşamasında
"Bugün Bakanlar Kurulu'nda 3 konu gündeme geldi. Birisi kıdem tazminatı konusuydu. İşçiye hak kaybı getirmeyecek, sürdürülebilir bir yapının ortaya koyulduğu reform bakanlar kurulu ile paylaşıldı. Mevcut yapıyla bu reformun yapılabileceği ortaya koyuldu. Önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarımız konunun daha net şekilde ana çerçeveye oturtulmasını sağlayacaklar. Şu anda olgunlaşma aşamasındadır.

Emeklilik Yaşı İleriye Çekilecek
"Emeklilik yaşının yukarıya çekilmesinden ziyade, şu andaki yasal düzenleme devam edecektir. Sayın Müezzinoğlu’nun söylediği şu OECD ülkelerinde emeklilik yaşı 72, bizde ise 52. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın hedefi 2036 yaşına gelindiğinde kadınlarda 58, erkeklerde 60 yaşına sağlayacak olan bir tahminde bulunup, bire planlama yapıyorlar. Mevcut yasal yapı devam edecek. Emeklilik yaşının ileriye çekilmesiyle ilgili bir çalışma söz konusu değil."

Yorumlar (22)
Kamyoncu 4 yıl önce
Emeklilik yaşını 100 yapın
Millete yok vekile var 4 yıl önce
Milletvekilleri de bir dönem bile görev yapsa emekli olmak için yaş beklesin ve milletin ödediği kadar prim ödesin millet gibi aynı sosyal haklardan yararlansın, o estetik yaptırabiliyorsa millet de yaptırabilsin
buda mı gol değil 4 yıl önce
Bu memlekette AK partili, mülteci ya da terörist değilsen insanca yaşama hakkın yok.reise selam, yola devam...
muhtar 4 yıl önce
Hükümetimize ve Vekillerimize laf yok. Beğenmiyorsanız NEDEN SEÇTİNİZ.
başa heveslenmeyin. 4 yıl önce
hiç boşa bağırmayın..Tükiyenin yarısı bu durumdan çok memnun..Onun için seçildiler.Bizler çalışacaz Arap mülteciler vekiller ve etrafı yiyecek...
Brezilya 4 yıl önce
Brezilyada calismayanda 65 yasinda asgari ucret uzerinden emekli olabiliyor calisanada devletin kasasinda garanti fonunda birikim yapiliyor emekli olunca toplu para aliyor ayrica isyerindende tazminatini aliyor
Ruzgar 4 yıl önce
Hukumet bulursa 60misdan sonra calisacak 72sinde pamuk tikatir onlar duzenliye dursun.
boşver canım düzcem 4 yıl önce
ya böyle ulusal haberlerle aklınızı yormayın nasılsa %70 çıkar... kavşakta kaza.. bilmem nerde cinayet... keleş bilmem nerde gezide... vs haberler yapın ötesi bize fazla gelir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın