banner851

banner614

EMEKLİYE MÜJDE!

12 milyondan fazla emekli bu yaz iki ayrı ikramiye ile 2 bin lirayı hesabında görecek. Ayrıca SSK ve Bağ-Kur emeklileri enflasyon zammı alırken Memur emeklileri hem zam hem enflasyon farkına kavuşacak.

banner619
Ekonomi 01.04.2019, 16:03 03.04.2019, 10:55
5249
EMEKLİYE MÜJDE!

Emekliler için bu yaz önemli ödemelerin olduğu bir dönem haline gelecek. Ramazan ve Kurban bayramlarında 1000'er lira ikramiye alacak olan emekliler ayrıca Temmuz ayından sonra da maaş artışı yaşayacak. Maaş artışı memur emeklileri için çifte zam anlamına da geliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise hem enflasyon oranında zam alacak hem de ek ödemelerinde artış yaşayacak. Bu yaz gerçekleştirilecek gelir artırıcı gelişmeler şöyle olacak:

Mayıs Sonunda İkramiyeMayıs ayının son günlerinde yani Ramazan bayramından önce 12,5 milyon emeklinin hesaplarına biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. Ramazan bayramından önce emekli olanlar da bu paradan yararlanacak. İkramiye için herhangi bir yere başvurmaya gerek olmayacak. Para 27-31 Mayıs tarihleri arasında hesaplara geçecek.

SSK - BAĞKURlu'ya Ek Ödeme

SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz ayı ile birlikte yeni zamlarına kavuşacak. Bu zamlar Temmuz ayına kadar gerçekleşecek 6 aylık enflasyon oranı kadar olacak. Tahminler zammın yüzde 10'a yaklaşacağını gösteriyor. Emeklilerin ayrıca yüzde 4 oranındaki ek ödemeleri de bu zamla birlikte artacak.

Memur Emeklisine İki Artış

Temmuz ayında memurlar ve memur emeklileri yüzde 5 oranında toplu sözleşme zammı alacak. Bu zammın ardından oluşacak 6 aylık enflasyon farkı da artışa eklenecek ve hesaplara yatırılacak. Böylece memur emeklileri çifte zam almış olacaklar.

İkinci İkramiye Ağustos'ta

Ağustos ayında ise Kurban Bayramı dolayısıyla ikinci ikramiyeler de emeklilerin hesabına yatırılacak. Mayıs'ta bin lira ikramiye alan emekliler bu kez 5-9 Ağustos tarihleri arasında bin lira daha alacak. Bu paralarda emeklilerin hesaplarına yatırılacak. (sondakika.com)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (6)
dzc81 hakkı 2 yıl önce
alsan ne olacak iki çocuk okula gidiyo aldığım maaş 1350 hadi geçin?????????
darıcılı 2 yıl önce
sadaka gibi zam yaparlar ama kendilerine geldimi zamın kŕalını yaparlar
Boğaç Buğra 2 yıl önce
Aynı haberi yazmaktan bıkmadınız ekstra birşey varmı yok yeni şeylerle gelin
Faik 2 yıl önce
Niye böyle haberler yapıyorsunuz ve ulusal medya ya emekli ne alıyor emekli sürünüyor 100 tl zammı çok bu kadar abartmaya gerk yok
Memet 2 yıl önce
Bu haberi saklayın Mayıs ayına haziran temmuz ve ağustos ayları gelinceye kadar arada bir devamlı hatirlatin da paraları bankalarda unutmayalım.
Ahmet 2 yıl önce
Bunlardan bizim haberimiz yoktu! Verdiğiniz müjdeler için teşekkürler.