banner614

EN PAHALI ŞEHİRLER AÇIKLANDI

banner619

Türkiye İstatistik Kurumu ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre Türkiye’nin en pahalı ve en ucuz şehirleri açıklandı. En pahalı şehirler arasında Düzce ve Bolu da yer alıyor.

banner846
Ekonomi 11.05.2018, 12:32 11.05.2018, 17:02
5619
banner844

Evsel ve yaşamsal hayat pahalılığı gibi veriler ele alınarak, Türkiye İstatistik Kurumu ile medya yansımalarından derlenen bilgilerle Türkiye’nin en pahalı illeriyle en ucuz illeri açıklandı. Türkiye’nin en pahalı ili yüzde 14,75’lik oranla İstanbul olurken, İstanbul’u yüzde 9,04 ile İzmir, yüzde 6,62 ile Ankara, yüzde 4,14 ile de Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova takip etti.

2017 yılı temel alınarak yapılan araştırmada Türkiye’nin en ucuz şehirleri ise Doğu Anadolu bölgesi illeri olarak belirlendi. Türkiye’nin en pahalı 8 ili arasında Düzce ve Bolu’nun da yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Diğer taraftan yaşanan ekonomik sorunlarla boğuşan Düzce’de bir de böyle bir istatistiğin ortaya çıkması vatandaşları bir kez daha düşündürdü. Düzceli vatandaşlar yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kemer sıkarken en pahalı iller arasında da yer alması ekonomik sıkıntının ciddiyetini gözler önüne serdi.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (22)
Ercan 3 yıl önce
Halk bunları bilmek zorunda degilmii
Ercan 3 yıl önce
Evet aday adayları projelerinizi bekliyoruz ilgili odalardan ilimizi yöneten yöneticilerimizden bu konuda nasıl bir projeleri olduğunu duymak istiyoruz bu pahaliligin nedenleri ve önlemlerini duymak istiyoruz.
Ercan 3 yıl önce
Yorumlara baktım da iğneyi kendine batıran hiç yok bu haberi lütfen ticaret odası esnaf ve sanatkarlar sn vali sn belediye başkanı lütfen okuyun işçi ücretleri dükkan kiraları v.b bir inceleyip analiz yapın lütfen suçlu aramak kolay aday adayları
Hakmı 3 yıl önce
30 vilayet gezdim düzce gibisini görmedim 2 senedir düzce deyim geçim sıkıntısı çeker oldum
Halt etmiş o istatistikle 3 yıl önce
Düzcede maaşlar asgari ücret.. Ev kiraları 1000 tl üzerinde.. az bile Düzcelilere..
Vatandaş 3 yıl önce
Mahmutpaşadan 25₺ ye aldıkları ürünü 150-200₺ ye satıyolar. Bizzat şahidin. Düzce esnafından gıda dışında hiçbirşekilde alışveriş yapmıyorum. Aşırı pahalı
adamın teki 3 yıl önce
En ucuz illerin oranı kaç? Bu illerin oranları ayrı ayrı kaç? Düzce'nin oranı ile Kocaeli'nin oranı aynı olamaz herhalde.
PAHALIYIZ PAHALI 3 yıl önce
DIŞARIDAN GELEN YABANCILARIN VERDİĞİ NOTA BAKIN, İNSANLAR DÜZCENİN NERESİNİ GEZERSE GEZSİN ÇOĞU KONUDA PAHALI OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık