banner851

banner955

ENFLASYONDA DÜŞÜŞ İÇİN TARİH VERDİ…

Yüksek enflasyonla kendisini hissettiren hayat pahalılığına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Pazardaki fiyatları biliyoruz. Biz de bu ülkede yaşıyoruz.” dedi. Bakan Nebati son 20 yılın en yüksek seviyesindeki enflasyonda düşüş için aralık ayını işaret etti.

Ekonomi 10.04.2022, 14:45 10.04.2022, 22:01
2068

TÜİK verilerine göre enflasyon yüzde 5,46 artarak 61,14’e ulaştı. Son 20 yılın en yüksek seviyesindeki enflasyona bir de fırsatçılar ve stokçular eklenince aylardır Türkiye’de en önemli gündem ekonomi…

Vatandaş ay sonunu getirmek ve zamlarla baş edebilmek için kılı kırk yararken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den artan hayat pahalılığıyla ilgili dikkat çekici bir açıklama geldi.

‘Fiyatların farkındayız, biz de bu ülkede yaşıyoruz’

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) iftar yemeğinde konuşan Bakan Nebati, durumun farkında olduklarının altını çizerek, "Pazardaki fiyatları biliyoruz. Biz de bu ülkede yaşıyoruz. Aynı sokakta, pazarda, sofrada, minibüste, otobüsteyiz" dedi.

‘Enflasyonda düşüş aralıkta başlayacak’

"Türkiye'deki enflasyonun yavaş yavaş yoluna girdiğini" belirten Nebati, artışın devam ettiği enflasyonda düşüş için tarih verdi. Nebati, "Artık yaz geliyor. Aralık ayından itibaren her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

banner844
Yorumlar (18)
düzce 9 ay önce
aralıkta kendi olmayacak ya sallıyor...
İ. Altun 9 ay önce
2023 te de Vatandaş dalga geçer umarım.
Düzce'li.. 9 ay önce
Bunların kamuoyuna verdikleri beyanlar bile yetiyor.. Bütün eğitim hayatları sınıf arkadaşı ortalarda görünmeyen bakanla feto okullarında geçmiş.. ama kimse gelin bakim şuraya demiyor.. 138 madde ne der, " Hukuk tüm kişi ve kurumların üstündedir "
Düzce'li.. 9 ay önce
Birileri feto ile mücadele veya kavga var mı dedi.. Sempatik bakan, Tarım bakan yardımcısı, hep iyi fotoğraf verenler.. Naklen bizzat öven Bozdağ sa..
Yamalı Pantalon 9 ay önce
Ateşiniz bol olsun İnşAllah.
GÖKHAN 9 ay önce
akp ulkenın basına gelmıs enbuyuk felakettır
ömer 9 ay önce
dalga geçiyorsunuz insanlarlarla !! artık bunca zaman akp olarak konuştum yine son kez söylüyoruz. hiç bir çabanız yok varmış gibi boşuna yansıtmayın medyaya..
Cash81 9 ay önce
Sen yaşıyorsun biz sürünüyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız