banner851

banner955

EPGİS’TEN AÇIKLAMA GELDİ…

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinde 0,79 ve motorinde 2,25 TL/LT olarak yapılan zamların, ürün fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edildiğini açıkladı.

Ekonomi 09.03.2022, 21:56 09.03.2022, 23:08
2697
EPGİS’TEN AÇIKLAMA GELDİ…

Petrol fiyatlarındaki gerilemenin ardından benzin ve motorindeki son zamlar iptal edildi. Açıklama EPGİS’ten geldi. Akaryakıttaki son zamların geri çekildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Değişim İptali. 10/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 0,79 Motorinde 2,25 TL/LT olarak yapılan zamlar ürün fiyatlarının bugün büyük oranlı düşüş göstermesi doğrultusunda kaynağından iptal edilmiştir.”

PETROLDE SERT DÜŞÜŞ

Petrol fiyatları Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası batının getirdiği sert ekonomik yaptırımlar nedeniyle hızla artarken bugün öğleden sonra sert geriledi.

Dün ABD Başkanı Joe Biden'ın Rus petrollerine yaptırım uygulanacağını açıklaması sonrası petrol 130 doların üzerine çıkmıştı.

Bugün Uluslararası Enerji Ajansı'nın petrol fiyatlarını gevşetmek için bir eylem planı hazırlayacağını ve gerekirse ek stokları serbest bırakabileceğini söylemesinin ardından petrol fiyatlarında yüzde 12'nin üzerinde düşüş yaşandı.

Yorumlar (6)
eko 7 ay önce
brent petrolun varili 125 dolar olduğu zaman santimetre geçirmeyen değerli büyüklerimiz neden petrolün varil fiyatı %12 gerilemesine rağmen akaryakıt fiyatlarını düşürmez.şaka gibi zam gelince geçir düşme olunca kulağını üstüne yat.şu şartlarda mazot 15 tl olması gerekir
Gurhan 7 ay önce
Yapilan zamlar neden geri alinmiyor simdi?Halka fais petrol ama tum bakanlar vekiller bedava doldursun deposunu SIZ HALKI KANDIRMAYI IYI BILIRSINIZ YETER KI EN GUZEL MALZEME DIN SAG OLSUN O OLMASA NASIL SECILECEKTINIZ BILMEM
saltuk bey 7 ay önce
dalga geçmeye devam..indirin 7.30 ada indirim yaptık deyin..Ne çektik be bu akepedenn..
tahtasız 7 ay önce
Davul zurna yok mu? çığırtkanlar nerede?
Asd 7 ay önce
İptal edilmedi ertelendi bir sonraki zamma kada deseniz daba doğru olur!!!
duzcelı 7 ay önce
haydı herkes halaya
12
açık