banner851

banner955

ERBAKAN'DAN ÇARPICI 'ASGARİ ÜCRET' SORUSU

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, asgari ücret tartışmalarına ilişkin, 'Çalışanlarımızı hangi enflasyona ezdirmeyeceğiz? 'Özel sipariş TÜİK Enflasyonu' mu yoksa artık çocukların dahi hissettiği yüzde 50 seviyesine dayanmış gerçek enflasyona mı ezdirmeyeceğiz!?' ifadelerini kullandı.

Ekonomi 08.11.2021, 18:00 08.11.2021, 17:26
1185
ERBAKAN'DAN ÇARPICI 'ASGARİ ÜCRET' SORUSU

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 2022 yılı asgari ücret zammı için Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanmasına günler kala, ekonomik sıkıntılar nedeniyle dar gelirli vatandaşın birinci gündem maddesi haline gelen 'asgari ücret' tartışmalarına yönelik yazılı açıklamada bulundu.

'Asgari ücret 'Özel sipariş TÜİK Enflasyonu'na mı yoksa gerçek enflasyona göre mi belirlenecek?'

Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammının, hangi enflasyona göre belirleneceğini soran Erbakan, şunları söyledi:

"Bu aralar bazı sayın bakanların ‘Çalışanları enflasyona ezdirmeyecek asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gereklidir’ mealindeki açıklamaları karşısında şu soruyu sormak gerek; 'Çalışanlarımızı hangi enflasyona ezdirmeyeceğiz? 'Özel sipariş TÜİK enflasyonu' mu yoksa artık çocukların dahi hissettiği yüzde 50 seviyesine dayanmış gerçek enflasyona mı ezdirmeyeceğiz? Üniversite sınavında baraj puanlarını aşağı çekip, barajı aşan öğrenci sayısını artırdıkları gibi, burada da özel enflasyon oranı sipariş edip, sonra da bu sahte enflasyon üzerinden verilecek maaş artışıyla, 'bak gördünüz mü, enflasyonun üstünde artış verdik' demenin hesapları yapılıyor. Bunlar gibi basit hesaplar yapmanın artık iktidara bir faydası yok, çünkü dar gelirli milyonlar açısından bıçak kemiğe gerçekten dayanmış durumda. Mutfaktaki yangın her geçen gün daha da dayanılmaz hale geliyor. Bu gerçeği aslında iktidar temsilcileri de çok iyi biliyorlar."

İmtiyazlılara süratle, vatandaşa gelince toplantı üstüne toplantı!

'Kabine toplantısında ‘3600 Ek Gösterge’ konusu da müzakere ediliyor ancak biz bu konuda Hükümet’in yıllardır neyi müzakere ettiğini anlamakta zorlanıyoruz.' diyen Erbakan, "İmtiyazlılara vermeye gelince son derece süratli ve bonkör olanlar, vatandaşa bir şey verileceği zaman kılı kırk yarıyor, toplantı üstüne toplantı yapıyor, hatta verdiklerini de sonradan yaptıkları zamlar ve vergi artırımlarıyla fazlasıyla geri alıyorlar. Milletimizin “önce millet” anlayışına sahip, “paylaşımda adalet”i tesis edecek, “yaşanabilir Türkiye”yi hayata geçirecek Yeniden Refah iktidarına bir an evvel kavuşması hayati öneme sahiptir.

banner844
Yorumlar (3)
Muncurlulu 1 yıl önce
Sonuna kadar haklisin ocak ayinda asgari ucrete 300 tl zam subatta herseye zam aldigimiz zam otomatik eksilere dusuyor
mustafa öztürk 1 yıl önce
katılıyorum fakat düzce il başkanı acilen değişmelidir ne dediği belli değil oy kazandırmıyor aksine kaybettiriyor
Duzceli 1 yıl önce
Kömür olmuş 3.200tl iki ayda yüzde ikiyüz zam gelmiş enflasyon ise,18 -19 larda gösteriliyor evet enflasyon nu bile satın almışlar çalışanları emekllileri ezzdirmeyeceler miş miş miş hala insanların aklıyla dalga geçiyorlar
Yeni Sayımız