banner851

banner614

ERDOĞAN ÇAĞRI YAPTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Dövizle borçlanmayı bırakalım, yerli parayı devreye sokalım" çağrısı yaptı, Borsa İstanbul tüm nakdi varlıklarını Türk lirasına çevirdi! Döviz ile ilgili yapılan spekülasyonlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL’ye dönüştürsün, Türk Lirası değer kazansın, altın değer kazansın.” Dedi.

banner619
Ekonomi 02.12.2016, 19:45 05.12.2016, 11:52
1393
ERDOĞAN ÇAĞRI YAPTI!
Darbe girişiminin ardından doların hız kesmeden yükselmesi ve uluslararası çevreler tarafından piyasaları tedirgin etmeye yönelik girişimlere karşı Türk halkı dövizlerini bozdurarak vatanseverliğini gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Dövizle borçlanmayı bırakalım, yerli parayı devreye sokalım" çağrısının ardından yeni bir açıklama yaptı.

DÖVİZİNİZİ PARAYA DÖNÜŞTÜRÜN
Son günlerde döviz ile ilgili yapılan spekülasyonlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Son günlerde hani bir döviz meselesi çıkardılar, dolar şöyle oldu, böyle oldu. Ne olursa olsun ben milletime şunu hatırlatıyorum: Sevgili milletim, sizleri Allah için seviyorum. Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL’ye dönüştürsün, Türk Lirası değer kazansın, altın değer kazansın. Ne lüzumu var dövize değer kazandıracağız. Gelin bunu yapın ve bu adımı attığımız sürece birilerinin oyunu da bozulacaktır. Hiç endişe etmeyin, bu oyunu kısa zamanda bozarız. Bundan önce de bunu yaptılar, 2007-2008’de de yaptılar, o zaman ne dedim? Teğet geçecek dedim, aynı şeyi yine söylüyorum, teğet geçecek.”

FAİZLERİ DÜŞÜRMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK
Faizleri düşürmekten başka çarenin olmadığını ifade eden ve “Biz dünyaya bakalım, Amerika’da faiz yüksek mi? Japonya’da yüksek mi? Avrupa’da yüksek mi? Peki ya onlarda bu kadar düşük de, biz niye 14-15-16’larda dolaşıyoruz?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, düşük faizle yatırımcının önünün açılacağını, yüksek faizin ise kamu bankaları da dâhil olmak üzere, sadece finans sektörünü ihya edeceğini vurguladı.

KARAR CUMHURBAŞKANINA DESTEK MAHİYETİNDE
Borsa İstanbul Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaptığı "Dövizleri Türk lirasına ve altına çevirin" çağrısına destek için, bugünden itibaren tüm nakdi varlıklarının Türk lirasına çevrilmesine ve Türk lirası hesaplarında tutulmasına karar verdi.
Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, "Borsa İstanbul, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı çağrıya destek mahiyetinde, 2 Aralık 2016’dan itibaren tüm nakdi varlıklarının Türk Lirasına çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar vermiştir" denildi.
Yorumlar (10)
nsm 5 yıl önce
sata-sata 14 yil idare etti. araba duvara 'göre.göre' tosladi. simdi dolar bozdurun diyor. tamam. kabul. önce bize örnek olsun diye dolar milyarderi olanlar bozdursun, söz, ben de bozduracam. hadi görelim.
karinca 5 yıl önce
Yuz dolarim var cumhur baskanimi dinleyip onu bozduracam ...siz hala anlayamadinizmi bunlar bizim ekonomimizi krize cevirmek isteyenlerin oyunu onlar uyumuyor bizler gibi gece gunduz plan yapiyorlar bizi sıkıntiya sokmak icin
çiftçi 5 yıl önce
bizde yok. olanlar çıkarsın.
Ferit 5 yıl önce
Bizde dolar ne gezer sayın cumhurbaşkanım.Bankalar açıklasın kimdeyse dolar açığa çıksın ve bozdursunlar
Sami yagmur 5 yıl önce
Doviz borcu olanlarida devlet oder. Dolarla alisverisi kaldirir. Ekonomik sıkintı ortadan kalkar.
Niyazi 5 yıl önce
Fındığımı satamadım 2700 dolar borç aldım halım perişan yaktı beni tarım bakanı
İsa 5 yıl önce
Önce akp'li ihale talihlileri bozdursun doları.Garibanda dolar ya yoktur ya az vardır
Osman 5 yıl önce
Ne doları biz tl bulamıyok fındık elimizde patladı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın