banner851

banner614

ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, “Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız." dedi.

banner619
Ekonomi 14.08.2018, 12:57 15.08.2018, 13:03
1227

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından düzenlenen, “Kuruluşundan Bugüne AK Parti Sempozyumu”na katıldı. ATO Congresium'da düzenlenen sempozyumda, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

"Yapabileceğimiz iki şey var"
Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiden bu işler daha sofistike, daha örtülü, daha dolaylı yollardan yapılırdı. Şimdi bodoslama bir şekilde üzerimize geliyorlar. Buna karşı yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğeri siyasi tavırdır. Ekonominin gerektirdiği teknik tedbirleri alıyoruz” şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgili tüm kurumlarını bu konuda gece-gündüz çalıştıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de tüm süreci yakından takip ediyoruz” dedi.

“Milletimizle birlikte doların, faizin karşısında kararlılıkla duracağız”
Türk Milleti’nin istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda, canıyla, malıyla, dişiyle, tırnağıyla tüm varlığını ortaya koyacağını defaatle gösterdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“15 Temmuz bunun en son, en büyük ve en çarpıcı örneğidir. Dün milletimizle birlikte tankların, topların, uçakların, helikopterlerin, namluların karşısında dimdik durmuştuk. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bugün de milletimizle birlikte doların, kurun, enflasyonun, faizin karşısında aynı kararlılıkla duracağız. Dün siyasi özgürlüğümüzü, birbirimize kenetlenip çıplak ellerimizle darbecilerin silahlarına galebe çalarak korumuştuk. Bugün de ekonomik özgürlüğümüzü, yine birbirimize kenetlenip imkânlarımızı seferber ederek koruyacağız.”

"Onların iPhone’u varsa kendi ülkemizde..."
Konuşmasının devamında millete ve iş dünyasına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ekonomik tetikçilere vereceğimiz en güzel cevap, işimize dört elle sarılmak olacaktır. Daha çok üreteceğiz. Daha çok ihraç edeceğiz. Daha çok istihdam oluşturacağız. Daha çok ter dökeceğiz, daha çok emek vereceğiz.  Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini, daha kalitelisini burada üretip, biz dışarıya satacağız. Dışarıya para verip yaptırdığımız her işin daha güzelini yapıp, biz dışarıya servis edeceğiz. Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs Vestel var. Biz bunları uygulayacağız." dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (11)
SÜLEYMAN METE 3 yıl önce
REİS DOĞRU SÖYLÜYOR, HEMEN HERKES BİLGİSAYARINDAN MICROSOFT ÜRÜNLERİNİ ÖZELLİKLE WINDOWS TÜREVLERİNİ KALDIRSIN ;-)
3 3 yıl önce
Kriz filan yok akp zarrap ile halkbanasının müdürünü itirafta bulunmadan afedin ayrıca elinizdeki yolsuzluk dosyalarını verin diye bir rahip rehin aldı ama adi abd resti gördü aslında kaçması lazımdı
2 3 yıl önce
OOO süper bir hamle olur emin olun o abd yada trump salya sümük ağlamazsa gelin bana resmen kahırdan ölür adiler
Vatansever 3 yıl önce
Darbe gecesinden beridir fox tv asla izlemem izletmem amerika kanali ve o gece lehimize yayin yapti bu gozler gordu uyanin artik sadece elektronik degil tum alanlarda olsun diyorum!
SORU??’ya CEVAP 3 yıl önce
20 yıl önce neyin vardı 1923 te kurulmuş ülke bir çivi bile üremezken bugün dünyaya kafa tutar olduk . Özümüze dönüyoruz. Kesin var bir kuyruk acın önce insanları refaha kavuşturdu(sizin gibiler azdı) , az sabretmesini öğrenin ,
hasan ak 3 yıl önce
Doğru söylüyorsun kafa tuttuğumuz için bu haldeyiz.Tuzun kuru herhalde
SORU??? 3 yıl önce
YAHU BİR ALLAH'IN KULU DA NEDEN SORMUYOR? BUNCA YIL SEN VARDIN BU MEMLEKETİN BAŞINDA DA BU BAHSETTİĞİN UYGULAMALARI NEDEN YAPMADIN DİYE? BÜTÜN PARAYI İNŞAATA YATIRDIN, HER ŞEYİ İTHAL ETTİN DİYE? İLLA Kİ BAŞINA FELAKET Mİ GELMESİ LAZIMDI DİYE? BU VATANDAŞ SEN NE İSTEDİN DE YAPMADI ALLAH AŞKINA, REVA MI BU OLANLAR BU MAZLUM VATANDAŞA???
akçakocalı 3 yıl önce
kesinliklikle Cumhurbaşkanımızın dediğine uyacağız, elektronik boykot.
GÜÇ 3 yıl önce
EN GÜÇLÜ OLDUĞUMUZ YER FINDIK,FINDIK KONUSUNDA DÜNYAYAYA GÜCÜMÜZÜ GÖSTRELİM.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın