banner851

banner955

ERDOĞAN: NİHAİ KARARIMIZI VERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonların heyecanla beklediği asgari ücret zammına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, "İşçimizi zora sokamayacağız. İnşallah en uygun olanına karar vereceğiz. İşverenin de karardan memnun olması lazım." ifadelerini kullandı.

Ekonomi 06.12.2021, 14:12 07.12.2021, 17:35
2701
ERDOĞAN: NİHAİ KARARIMIZI VERECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret zammına ilişkin de konuştu.

“HEM İŞÇİ HEM İŞVEREN MEMNUN OLMALI”

"Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna yanıt veren Erdoğan, “Dönünce bu görüşmelerde ne yaptılar tarafların teklifleri nedir bunları görelim. Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. İnşallah en uygununu en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatıracak nihai kararımızı vereceğiz. Sadece işçi değil işverenin de bu alınan kararla memnun olması lazım.” dedi.

STOKÇULUK YAPANLAR

Stokçuluk yapanların olduğunu belirten Erdoğan, “Her alanda. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım dedim. Bedelini ağır ödeyecekler. Sen mi stokçuluk yapıyorsun. Bedelini ağır ödeyecek. Çünkü vatandaşımıza hele hele gıdada bu tür zulmü yapanlara biz 'Buyur yoluna devam et diyemeyiz. Sen mi stokçuluk yapıyorsun. Bedelini ağır ödeyecek.” dedi.

banner844
Yorumlar (2)
Madur 13 ay önce
Artık 4000 tele olsa ne yazar tencerenin dibi patladı
Tatar ramazan 13 ay önce
Gözünü seveyim seçim havasının.
İnsana neler yaptırıyor. Yinede OY MOY YOK...
Yeni Sayımız